Domov Nezaradené REPORT: Celta Vigo – Real Madrid 1-4. Los Blancos zvládli veľmi náročnú skúšku a chýba už iba bod

Real Madrid nastúpil do dnešného dohravaného 21. kola La Ligy na pôde Celty Vigo. Celta prehrala 5 ligových zápasov v rade, ale dnes mala motiváciu, ostatne ako vždy. Navyše sa objavilo zopár informácií o „motivačkách“ pre hráčov Albicelestes a tí naozaj hrali ako pokropení živou vodou. Zápas sa ale začal veľmi opatrne. V 10. minúte sa k lopte po práci Isca dostal Cristiano Ronaldo, počkal, vypálil, Alvaréz nemal šancu, 1-0 pre Real Madrid.

Odvtedy až do konca polčasu ale hostia nevedeli nájsť rytmus. I napriek tomu ale veľmi veľa šancí priamo proti Navasovi Celta nemala. Okolo 30. minúty sa však dostali k zaujímavej štandardke a Wass pálil veľmi prudko, ale Navas vyrazil loptu. Prvý polčas bola Celta lepšia, mala viac striel, šancí, lepšie držanie lopty aj presnosť prihrávok. Prežiť polčas za stavu 1-0 bolo pre Los Blancos kľúčové. Hneď na začiatku druhého polčasu Isco skvelo zobral odkopnutú loptu Danila, potiahol a Ronaldo zakončil presne k tyči a bolo to o dva góly.

Celta vypadla z tempa, potom prišiel kontroverzný zákrok Ramosa na Aspasa v pokutovom území, rozhodca sa rozhodol pre ukázanie žltej karty za filmovanie, keďže to bola druhá žltá karta, nasledovala červená karta pre domáceho útočníka. Tento moment povzbudil skôr Celtu, ktorá mala dve šance a tú druhú využil Guidetti cez Ramosa po obrovskej chybe Isca. Lenže hneď nato Real okupoval pokutové územie domácich, Marcelo prihral na Benzemu a ten do prázdnej zakončil a ukončil zápas.

Od tohto momentu to už bol koncert zahodených šancí Bieleho baletu, najväčšiu spálil Ronaldo, zrejme doteraz nevie, ako nedal hattrick. Potom bol vystriedaný a krátko pred koncom ukázal dobré zakončenie Toni Kroos, ktorý zavŕšil plodný strelecký týždeň. Los Blancos chýba k titulu už iba bod, hráči mali po zápase veľkú radosť.

Celta Vigo – Real Madrid 1-4

Žlté karty: 38. a 62. Aspas (ČK), 64. Jonny, 66. Guidetti, 73. Mallo, 85. Hernandéz – 30. Casemiro, 85. Ramos

Góly: 69. Guidetti – 10. a 49. Ronaldo, 70. Benzema, 88. Kroos

Diváci: 22 838