Domov Novinky Report: Castilla- Alcorcón

Report: Castilla- Alcorcón

Až piaty zápas bol pre Zidana neúspešný.

V dnešnom stretnutí privítal Real Madrid Castilla na štadióne Alfréda di Stéfana Alcorcón AD, čo bol papierový favorit a zároveň najsilnejší súper rezervného tímu „Los Blancos“ v príprave.

Castilla vstúpila do zápasu aktívne a bola favoritovi vyrovnaným súperom. Veľmi dobrým výkonom sa hlavne v prvom polčase prezentovali krídelník Belima, ale hlavne fínska posila Eero Markkanen.

Práve škandinávsky hrotový útočník mal na nohe dve veľké šance, no v prvej strieľal z hranice šestnástky len tesne vedľa brány a druhú mu zmaril brankár. Svojim robustným telom si dokázal na úrovni päťky spraviť dostatok miesta a jediným dotykom poslal loptu prudko do brány, no perfektný reflex brankára ho stál premiérový gól za Castillu.

Keďže gól nepadol ani na druhej strane, do kabín sa išlo za bezgólového výsledku 0-0.

Do druhého polčasu vstúpili obe mužstvá dobre. Najprv Alcorcón na chvíľu zatlačil Castillu do svojej šestnástky, no práve to ho stálo inkasovaný gól. V 49.minúte Castilla vyrazila do protiútoku, loptu cez pol ihriska potiahol Burgui, ktorý ju naservíroval pred prázdnu bránu striedajúcemu Legazovi, ktorý sa nemohol pomýliť, 1-0.

Alcorcón však začínal preberať velenie nad zápasom a po centri z pravej strany nedokázali obrancovia ubrániť Bellvisa, ktorý v 60.minúty z hranice päťky vyrovnal na 1-1.

Do veľkej šance sa ešte dostal Markkanen, ktorého sa strela z otočky sa len o milimetre nezmestila do brány.

O desať minút už bolo otočené. Center z ľavej strany obrana Castilly odvrátila, no lopta sa dostala na hranicu šestnástky k hráčom Alcorcónu a Máyor presnou strelou k žrdi otočil na 1-2.

Po druhom góle mali už hostia veľkú prevahu a v 74.minúte po rohovom kope predĺžil jeden z hráčov hostí hlavou loptu na zadnú žrď, kde číhal úplne voľný David Rodríguez, ktorý usmernil loptu do úplne prázdnej brány, 1-3.

Po tomto góle už niektoré akcie Alcorcónu pripomínali exhibíciu a obrana na čele so stopérmi Derikom a Llorentem bola totálne preťažená. Práve Diego Llorente sa ocitol v 90.minúte na šestnástke v roli posledného a nastrelil útočníka Oscara Plana, ktorý zvýšil na 1-4. Bývalý „Madridista“ sa však pre svoju minulosť v Reale z gólu netešil. Pekné gesto.

Zostava Castilly: R. Yáñez- Fran Rodríguez, D. Llorente, Derik, Caballo- Medrán, Marcos Llorente- Benavente, Burgui, Belima- Markkanen

Striedali: Jaime, Marcos Legaz, Melero.

Zdroj: realmadrid.com