Domov Nezaradené REPORT: Atlético Madrid – Real Madrid 2-1. Finále Ligy majstrov!

REPORT: Atlético Madrid – Real Madrid 2-1. Finále Ligy majstrov!

Odveta na Estadio Vicente Calderón nám ponúkla úplne bláznivý zápas. Tak, ako sme mohli očakávať, domáci do toho od začiatku išli poriadne od podlahy. Boli nesmierne agresívni a mali veľa centrov a náznakov šancí. Začiatok zápasu nevyšiel hosťujúcim v čiernych dresoch aleže vôbec. V 12. minúte prišiel trest po rohu Atlética vyhral vzdušný súboj s Ronaldom Saúl Níguez a dal gól, aj keď si na loptu Keylor Navas siahol, ale nemal šancu ju dostať von zo siete včas.

Vicente Calderón presne takýto impulz potreboval, začal burácať a hostí čakal obrovský test. Žiaľ v 15. minúte Varane v pokutovom území fauloval Torresa a k penalte sa postavil Antoine Griezmann. Navas si na loptu siahol, opäť, ale loptu nevytesnil dostatočne a v 16. minúte to už bolo 2-0 pre Atlético Madrid. Odvtedy však hostia začali hrať úplne inak a kontrolovali hru. Dostali sa do zápasu, kombinovali, ale viac-menej bez šancí.

Potom však v 42. minúte toľko kritizovaný Karim Benzema predviedol jednu z najkrajších akcií tejto sezóny Ligy majstrov, vyradil z hry Savića, Godína a Gimenéza, prihral na Kroosa, ktorého tvrdú strelu Oblak len vyrazil a Isco úplne nechránený poslal Real Madrid do finále Ligy majstrov. V druhom polčase Real opäť kontroloval hru, lenže v 65. minúte vyrobil obrovskú hrúbku Danilo, lenže Navas najprv vychytal Carrasca a potom z dorážky Griezmanna. Defacto stál sám zoči-voči obom strelcom, ale podržal svoj tím. V záverečných minútach už Biely balet bránil ako sa len dalo, nakoniec to zvládol.

Na konci sa pri rozlúčke Vicente Calderón s Ligou majstrov z ničoho nič strhla veľká búrka a blesky. Sú to ale kvapky šťastia pre Real Madrid, ktorý vo finále Ligy majstrov v Cardiffe 3. júna vyzve Juventus Turín.