Domov La Fábrica Remíza Castilly v malom El Derbi Madrileño

Remíza Castilly v malom El Derbi Madrileño

V zápase štvrtého kola tretej ligy remizovala Castilla s druhým Atléticom 2:2. Góly za Real strelili Nico Paz a Victor Muñoz.

Mužstvo Raula Gonzaleza nezačalo túto sezónu dobre, no po letnej evolúcii v kádri kráľovskej dvojky to nebolo prekvapenie.

Malé El Clásico túto sezónu v Primera Federación nebude, zrejme aj preto bol dnešný dátum označený červenou farbou. Na Estadio Alfredo Di Stéfano pricestoval rezervný tím Atlética.

Castilla začala zápas veľmi dobre a od začiatku sa snažila nasadiť svoje tempo. Rýchlo rozohrala, lopty posúvala do krajných vertikál a tak sa začala aj gólová akcia.

Tobias dostal loptu na pravú stranu, presne prihral do pokutového územia a Nico Paz prudkou hlavičkou otvoril skóre. Castilla nechcela ustúpiť a čakať na protiútoky, no hostia dokázali odolať ďalším nerozhodným útokom Los Blancos.

Nakoniec sa to vyplatilo. Real sa z minúty na minútu oslaboval, aj keď inkasovanému gólu sa určite dalo vyhnúť. El Jebari sa predral po ľavom krídle a poľahky prekonal Tobiasa, no nebol to Brazílčan, kto mal na tomto góle najväčšiu zásluhu.

Maročan vystrelil z ostrého uhla na bránku Lucasa Cañizaresa, ktorý – asi ako väčšina divákov – očakával center. V druhom polčase nebolo veľa momentov, keď jeden z tímov jasne zatvoril súpera pri vlastnej šestnástke.

Atleti mali šancu, ale Cañizares vyšiel bez ujmy a do istej miery sa vykúpil za chybu pri góle. Dobrú šancu mal aj Obrador, ale aj hosťujúci brankár bol v strehu. Proti strele Victora Muñoza, ktorý zúročil geniálnu Moranovu prihrávku, však nemal šancu.

To však nebol gólový koniec vo Valdebebas. Atlético sa nevzdalo a po veľkom zmätku v pokutovom území strelilo vyrovnávajúci gól, tentoraz zásluhou Metanzu.

Do konca zápasu už gól nepadol. Po napínavom zápase si Real podelil body s Atléticom a môže sa cítiť značne nespokojný. Tento súboj tak trochu pripomínal prvý gól – strate bodov sa dalo predísť. Samozrejme, Los Blancos sú stále pred svojim rivalom, no stabilizácia v strede tabuľky by nemala uspokojiť nikoho.

Real Madrid Castilla – Atlético Madrid B 2:2 (1:1)

1:0 Nico Paz 8′ (asistencia: Tobias)
1:1 El Jebari 44′
2:1 Víctor 77′ (asistencia: Morán)
2:2 Mestanza 88′

Castilla: Cañizares; Tobias, Ramón, Carrillo, Obrador; Edgar Puyol (64′ Peter); Morán (84′ Marvel), Théo Zidane; Palacios (76′ Víctor); Nico Paz (84′ Antonio), Noel López (64′ Aparicio)

Atlético: Iturbe; Boñar (84′ Calatrava), Moreno, Kostis, Pablo Pérez; Ndiaye Dione (84′ Puga), Guerrero; Diego Bri (84′ Mestanza), Gismera, El Jebari (76′ Arumí); Niño (54′ Raihani)