Domov Novinky Relevo: Raúl medzi kandidátmi na nového trénera Sevilly

Relevo: Raúl medzi kandidátmi na nového trénera Sevilly

Tím z Andalúzie zatiaľ nevylúčil ďalšiu spoluprácu s Quiquem Sánchezom Floresom, ale skúma možnosť angažovania jeho nástupcu. Očakáva sa, že medzi kandidátmi bude aj Raúl González.

Autor: Henriette Ősziová
0 komentár

Sevilla sleduje trh s trénermi. Hoci o budúcnosti Quiqueho Sáncheza Floresa, ktorý je už len krôčik od udržania tímu v lige, ešte nie je rozhodnuté, šéfovia klubu zvažujú rôzne možnosti.

Podľa informácií portálu Relevo, Nervión má troch kandidátov na jeho nástupcu. Sú nimi: Enzo Maresca, Jagoba Arrasate a Raúl González Blanco.

Tri rôzne trénerské profily, ktoré sú veľmi pozitívne prijímané v kanceláriách klubu, kde zatiaľ nepadlo žiadne rozhodnutie o trénerovi pre budúcu sezónu.

Je to súboj medzi mladosťou a skúsenosťami. Dvaja začínajúci tréneri s veľkou futbalovou minulosťou, konkrétne Maresca a Raúl a dvaja s väčšími skúsenosťami z Primera División, ako Quique a Jagoba.

Maresca v súčasnosti pôsobí ako dočasný manažér Leicesteru City. Anglický majster z roku 2016 bojuje v Championship o čo najrýchlejší návrat medzi elitu a usadil sa na čele tabuľky. Talian bol v rokoch 2005 až 2009 hráčom Sevilly, s ktorou okrem iného dvakrát vyhral Európsku ligu.

Hoci Quique Sánchez Flores dosahuje s tímom uspokojivé výsledky, nie je isté, že s ním bude pracovať aj v ďalšej sezóne, keďže nepresvedčil všetkých aktivistov andalúzskeho klubu. Ak však vyhrá pondelkové derby proti Betisu, určite si získa silnú podporu fanúšikov a rozhodujúcich činiteľov.

Na druhej strane, Raúl je obľúbencom Víctora Ortu, s ktorým má skvelý vzťah. Športový riaditeľ Pride of Nervión sa ho snažil priviesť do Leedsu, kým tam ešte pôsobil.

Hoci samotný tréner nezažíva s Castillou dobrú sezónu, jeho meno sa spája s dobrými európskymi klubmi, ktoré čakajú, že si uvedomí, že nastal čas na ďalší krok v jeho kariére.

Tréner by však rád pokračoval vo vedení rezervy Realu Madrid aj v budúcej sezóne, o čom už informoval aj kráľovské vedenie.

Florentino Pérez zaručuje El Siete, že bude môcť pracovať v Castille dovtedy, kým sám nebude cítiť, že jeho éra sa skončila.

V súčasnosti má bývalý kapitán Realu plné ruky práce so záchranou rezervy pred zostupom do štvrtej ligy a objavujú sa tvrdenia, že táto sezóna by mala byť jeho poslednou vo funkcii. Zlákala by ho perspektíva pôsobenia v Seville?

Z troch externých kandidátov by bolo najprirodzenejšie najať Jagoba Arrasateho. Bask má dobré výsledky s Osasunou, ktorú po skončení aktuálnej sezóny opustí na vlastnú žiadosť.

S tímom prešiel dlhú cestu od postupu z druhej ligy až po minuloročné finále Copa del Rey a kvalifikáciu do konferenčnej ligy.

V tejto sezóne sa tím z Navarry nachádza v strede tabuľky. Sevillský klub si u neho cení schopnosť vyžmýkať zo zverených hráčov maximum.

Zdroj: relevo.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x