Domov Prestupy Relevo: Davies je najväčším cieľom Realu Madrid

Relevo: Davies je najväčším cieľom Realu Madrid

Relevo tvrdí, že Alphonso Davies je najväčším cieľom Realu Madrid pre letné prestupové obdobie.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Kanaďan údajne odmietol nedávne ponuky na predĺženie zmluvy a Bayern si už uvedomuje, že obranca chce klub jednoducho opustiť.

Cieľom Realu Madrid na budúce leto je získať Alphonsa Daviesa. Medzi vedením, športovými riaditeľmi, skautmi a dokonca aj medzi hráčmi vládne optimizmus ohľadom podpisu Kanaďana.

To je opak prípadu Kyliana Mbappého, keďže Francúz o svojej budúcnosti stále nie je rozhodnutý. V prípade kanadského obrancu Bayernu panuje úplná istota, že v roku 2024 bude obliekať dres Los Blancos.

Real v posledných mesiacoch pracoval na presviedčaní obrancu Bayernu, čo nebolo vôbec jednoduché. Okrem iného, ​​zmluva 41-násobnému kanadskému reprezentantovi vyprší až v roku 2025.

Hráč sa však nechal presvedčiť, aby zmenil farby. V komunikácii s futbalistom a jeho agentom Nedalom Househom je už dlhší čas úplná harmónia.

Davies niekoľkokrát odmietol predĺžiť svoju aktuálnu zmluvu s odvolaním sa na nestabilitu, ktorú nemecký klub zažil v posledných sezónach so zmenami po sebe nasledujúcich trénerov.

Real vie, že Bayern je povinný rokovať o novom kontrakte už teraz, ak nechce svojho obrancu v lete predať za nižšiu cenu alebo, čo je ešte horšie, nechať ho odísť v roku 2025 zadarmo, ako to bolo v prípade Davida Alabu.

Kráľovský tím už v roku 2014 použil rovnakú stratégiu, aby získal Toniho Kroosa z Mníchova za 25 miliónov eur. V prípade Daviesa bude musieť klub siahnuť hlbšie do vrecka (takmer dvakrát hlbšie), aj keď ho to neznepokojuje, pretože vie, že hráč má pred sebou veľkú budúcnosť a že je ľavým obrancom, ktorý sa po príchode na Estadio Santiago Bernabéu rozvinie ešte ďalej. Obrancova fyzická kondícia je obzvlášť pôsobivá a Transfermarkt si ho momentálne cení na 70 miliónov eur.

Bayern už vie, že Davies chce z tímu odísť. Z tohto dôvodu už nejaký čas posilňuje ľavú obranu, aby bol blížiaci sa odchod 22-ročného hráča čo najmenej citeľný.

Napriek tomu plán nevychádza tak, ako by si bavorský klub želal. Raphaël Guerreiro, ktorého priviedli v lete, utrpel v posledných mesiacoch dve svalové zranenia, ktoré mu bránia v pravidelnej hre.

V súčasnosti má na konte tri nominácie, dva štarty a na konte má iba 72 minút. Thomas Tuchel sa preto začal zameriavať na mladého Fransa Krätziga, ktorý nastúpil už v štyroch zápasoch a dokonca strelil gól.

V Madride je príchod Daviesa považovaný za kľúčový, pretože o hráčoch hrajúcich na jeho pozícii je stále veľa pochybností. Hoci má Ancelotti dostatok alternatív v podobe Mendyho, Fran Garcíu, Camavingu a Nacha, profil žiadneho z nich klubu z rôznych dôvodov na 100 % nesedí.

Carletto je veľmi dôverčivý a nasadzuje Mendyho, kedykoľvek môže. Problém je, že Francúza často sužujú rôzne zranenia. Má problém odohrať tri zápasy za sebou. Jeho nedôslednosť je taká viditeľná, že sa ho Real snaží predať už dva roky bez úspechu a samotný hráč odmieta predĺžiť zmluvu, ktorá vyprší v roku 2025.

Napriek tomu sa 28-ročnému hráčovi podarilo v tejto sezóne vyhrať súťaž s Franom Garcíom, ktorý za svoje chyby z úvodu sezóny dopláca umiestnením na lavičke náhradníkov. Hráč, ktorý bol prvou možnosťou pre ľavú obranu, sa stal až treťou alternatívou na trénerskej listine.

Eduardo Camavinga je hráč, ktorý sa trénerom Realu Madrid momentálne najviac páči na ľavej strane obrany. Problémom v jeho prípade však je, že samotný hráč uprednostňuje hru na pozícii stredného záložníka a Florentino Pérez by bol rád, keby 20-ročný mladík prevzal bremeno hry v strede poľa, kam ho napokon aj priviedli v lete 2021.

Kým v lete nepríde Davies (alebo niekto s podobným herným štýlom), v najdôležitejších hrách budú hrať Camavinga alebo Mendy. Fran García bude zasa prvou voľbou pre zápasy, v ktorých Real dominuje dianiu na ihrisku a častejšie útočí ako bráni.

Španiel svoju šancu určite dostane v Lige majstrov, keď bude postup do osemfinále istý. Nacho však bude čakať, ako vždy, pripravený.

Ďalšou otázkou sú strednodobé plány na pozíciu pravého obrancu. Carvajal, hoci je stále v top forme, v Madride si nezahrá do konca života a Los Blancos sa musia pomaly pripravovať na jeho nahradenie.

zdroj: relevo.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x