Domov La Fábrica Realu Madrid rastie v akadémii ďalší veľký talent

Realu Madrid rastie v akadémii ďalší veľký talent

Los Blancos dlho hľadali alternatívu na pozícii defenzívneho záložníka. Nájdu ju tentokrát vo vlastných radoch?

Autor: Michal
1 komentár

Rivalita medzi Realom Madrid a Barcelonou bola na vrchole od počiatku 21. storočia. Jedným z kľúčových hráčov katalánskeho klubu v tých rokoch bol Sergio Busquets, ktorého mnohí považujú za jedného z najlepších, pokiaľ ide o úlohu ktorú hrá v tíme. Veľa z jeho práce môže zostať nepovšimnuté, ale Španiel je veľmi dôležitý, pokiaľ ide o nastavenie tempa zápasu.

Práve z tohto dôvodu, aj keď má 34 rokov a je už dávno za vrcholom, pokračuje v pravidelnom hraní za Barcelonu aj Španielsko. To aj napriek jeho nespochybniteľným nedostatkom ktoré sa z vekom množia.

No, zatiaľ čo fanúšikovia Realu Madrid nemusia mať Busquetsa príliš v láske, klub našiel jeho vlastnú verziu v La Fabrice. Nie je to nikto iný ako Chema.

Ako informoval AS, Chema je defenzívny stredopoliar, ktorého tí, čo ho poznajú a videli vyrastať, porovnávajú s mladým Sergiom Busquetsom.

Real Madrid našiel svojho Busquetsa

Dá sa s istotou povedať, že porovnávanie s Busquetsom je veľká chvála pre každého španielskeho defenzívneho stredopoliara.

Napriek tomu, že má 17 rokov, Chema už je oporou mládežníckeho tímu Realu Madrid, ktorý zaznamenal úspechy pod vedením Alvara Arbelou.

Pred príchodom do Realu Madrid bola Chema súčasťou mládežníckeho systému Levante. Teraz, aj keď sú porovnania s Busquetsom skvelé, je dôležité aby mladík urobil ďalší krok a etabloval sa v seniorskom tíme na Santiago Bernabeu.

Cesta do prvého tímu je dosť ďaleko, najmä pre 17-ročného defenzívneho stredopoliara, ale nikdy nie je príliš skoro položiť základy úspechu.

zdroj: therealchamps.com

Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x