Domov Nezaradené Realu Madrid druhý zápas nevyšiel, proti Manchestru City odchádza s debaklom

Realu Madrid druhý zápas nevyšiel, proti Manchestru City odchádza s debaklom

Autor: Administrátor

Hráči Realu Madrid nevyhrali ani v druhom prípravnom stretnutí pred novou sezónou. Nad ich sily bol aj druhý klub z Manchestru. Po prehre na penalty s United však teraz prišiel pre Zidanovcov ešte horší výsledok – prehra 1:4 so City. Fanúšikovia, ktorí si na tento u nás skorý ranný zápas privstali, tak určite neboli spokojní.

Samozrejme, je to len príprava, v takýchto zápasoch o nič nejde. Ale aj tak sa chce biely balet čo najlepšie pripraviť na zápasy o trofeje, ktoré ho čakajú už o dva týždne. Zidanovi nebol k dispozícií Ronaldo, ktorý sa k mužstvu pridá až 5. augusta a ani dvojica Ramos – Kroos. Prvý menovaný má menšie problémy s uchom a majster sveta z roku 2014 opustil utorňajší tréning pre menší problém s členkom. Svojich fanúšikov však na sociálnej sieti Twitter uistil, že to nie je nič vážne a majú mu dať pár dní. Uvidíme, ako to bude ohľadom neho, ale zrejme Toni nezasiahne ani do El Clásica o tri dni v Miami.

Zápas začal Real Madrid dá sa povedať v ligovej zostave. To však aj jeho protivník z modrej časti Manchestru. V základnej zostave Manchestru City nechýbal ani ľavý obranca Danilo, ktorý odohral 80 minút proti svojmu bývalému klubu. Bol to typický priateľský zápas. Za zmienku v prvom polčase stojí vynikajúci výkon Keylora Navasa. Hlavne jeho zákrok proti Aguerovi bol fantastický. V prvom dejstve boli žlto napomenutí Nacho s Carvajalom. Prvé dejstvo sa tak skončilo bez gólov.

To, že biely balet odíde z Memorial Coliseum so štvorgólovou nádielkou, by určite pred druhým polčasom netipoval nikto, ani ten najväčší pesimista. A predsa sa tak stalo. Navasa nahradil v bráne Casilla a ten musel loviť zo svojej siete loptu až štyrikrát. Nebol taký dominantný ako jeho kostarický kolega v prvom polčase. Treba povedať, že Los Blancos hrali s rovnakou zostavou až do 62. minúty. Napriek tomu inkasovali dva góly – v 52. minúte od Nicolása Otamendiho a o päť minút neskôr aj od striedajúceho Raheema Sterlinga. V spomínanej 62. minúte došlo k striedaniu všetkých hráčov v poli. Skúsenými by sme mohli označiť Vázqueza s Asensiom. Svoj debut za Real Madrid absolvovali Jesús Vallejo a Dani Ceballos. Hrali aj Theo Hernández či navrátilec Borja  Mayoral. Práve on sa po nedorozumení brankára s obrancom a krásnom úniku Asensia dostal do stopercentnej šance, ktoré by sa mali premieňať, ale jeho strela nešla ani do priestoru troch žrdí. Čo nevyšlo Realu, vyšlo Guardiolovcom. Najskôr John Stones v 67. minúte a potom aj Brahim Diaz pridali ďalšie pozdravy do madridskej brány. Aspoň čestný úspech zachraňoval v 90. minúte nádhernou strelou člen akadémie bieleho baletu Óscar.

Ani v druhom zápase tak nedokázali zverenci Zinedina Zidana uspieť. Prehra 1:4 je však akýmsi zdvihnutým varovným prstom. Chýbajú nám góly – Benzema ani Bale za odohraných 117 minút neskórovali ani raz. Mnohí si možno poviete, že je to len príprava, ale práve takéto zápasy slúžia na to, aby bolo mužstvo čo najlepšie pripravené na zápasy o trofeje. Ďalší zápas odohrajú proti večnému rivalovi z Barcelony. Aj keď len v priateľskom duchu, určite pôjde aj o prestíž. El Clásico je predsa El Clásico. A prehrať toto meranie síl, nedajbože 1:4, by už fanúšikovia kráľovského veľkoklubu rozdychávali len veľmi ťažko.

zdroj: realmadrid.com