Domov Mužstvo Real zostavuje plán rozvoja Rafu Marína

Real zostavuje plán rozvoja Rafu Marína

Rafa Marín je vo Valdebebase považovaný za jedného z najsľubnejších hráčov v strednodobom až dlhodobom horizonte. Jeho tempo rozvoja prinútilo klub premýšľať, ako sa najlepšie postarať o budúcnosť stopéra

Autor: Patrik98
0 komentár

Hlavným predpokladom v prípade 20-ročného mladíka je umožniť mu čo najrýchlejší rozvoj. Ako najvýhodnejšia možnosť sa javí jeho požičanie do niektorého z klubov La Ligy alebo do tímu z inej krajiny, ktorý tiež súťaží v najvyššej súťaži (najlepšie v Bundeslige).

Reálnou možnosťou je však nechať si Marína v rezerve ešte rok. Castilla má v budúcej sezóne opäť bojovať o postup a Rafa je v Raúlovom tíme absolútne nenahraditeľnou postavou. Vo Valdebebas si uvedomujú, že nechať hráča s týmto potenciálom ešte rok v tretej lige nemusí byť dobré pre jeho napredovanie a dozrievanie.

V zime dal Bazilej ponuku pre Andalúzčana. Odmietnutie tohto návrhu bolo dôkazom toho, aký dôležitý je Marín pre Real Madrid. Záujem prejavili aj tímy z La Ligy. Nakoniec však obranca zostal v hlavnom meste.

Ancelotti ho pravidelne pozýval na tréningy a povolával ho na zápasy proti Alcoyanu, Osasune, Seville, Getafe, Athleticu a Chelsea. Zatiaľ čo plán bol zaradiť Rafu do kádra prvého tímu natrvalo, príchod Rüdigera veci trochu zmenil.

Králi si takúto príležitosť nemohli nechať ujsť a upustiť od jedného z najlepších stopérov na svete. Krátkodobo – s Rüdigerom, Alabom či Militãom – nemá Rafa miesto v zostave Carletta . To v žiadnom prípade neznamená, že budúcnosť mu nepatrí.

Klub vypracuje pre obrancu najlepší model rozvoja. Väčšina indícií naznačuje, že opustiť Valdebebas a nasledovať cestu Carvajala bude kľúčom pre jeho rozvoj. Daniho pobyt v Leverkusene sa stal referenčným bodom pre mnohých odchovancov. Spoznávanie iného futbalu a novej kultúry môže byť neoceniteľné.

Zdroj: Marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x