Domov Novinky Real v nových dresoch víťazne, na záver prípravy zdolal AS Rím 2:1

Real v nových dresoch víťazne, na záver prípravy zdolal AS Rím 2:1

Futbalisti Realu Madrid zvíťazili na záver prípravy v Spojených štátoch amerických nad AS Rím 2:1. Z predsezónneho turné tak odchádzajú s bilanciou jedna prehra (s Manchestrom United 1:2) – dve víťazstvá (s Juventusom Turín 3:1 a s AS Rím 2:1). Los Blancos tak víťazstvom pokrstili nové dresy, v ktorých nastúpili.

Za muža zápasu bol vyhlásený Gareth Bale, ktorý si pripísal štatistiku 1+1. Najskôr nahral Asensiovi, ktorý úvodný gól zápasu strelil už v druhej minúte a po Carvajalovej prihrávke zvýšil na rozdiel dvoch gólov o trinásť minút neskôr spomínaný Bale. Záverečnú gólovú bodku za zápasom dal sedem minút pred koncom Strootman po Schickovej prihrávke. Jediný hráč, ktorý odohral celý zápas v mužstve trénera Julena Lopeteguiho, bol brankár Keylor Navas.

Európskeho šampióna z posledných troch rokov teraz čaká návrat domov a v sobotu večer zápas o Santiago Bernabéu Trophy. O týždeň, v stredu 15. augusta, budú Los Blancos bojovať o prvú trofej v sezóne. V zápase o európsky Superpohár si ako víťaz Ligy majstrov zmerajú sily s mestským rivalom a víťazom Európskej ligy Atléticom Madrid na štadióne v estónskej metropole Tallinne.

Real Madrid – AS Rím 2:1 (2:0)

Góly: 2. Asensio, 15. Bale – 83. Strootman

Zostava Realu Madrid: Navas, Carvajal, Reguilón, Ramos, Nacho, Kroos, Ceballos, Isco, Benzema, Bale, Asensio

Striedali: León, López, Sánchez, Llorente, Valverde, Vázquez, Odegaard, Mayoral, Vinicius Jr., de Tomás