Domov Novinky Real údajne prejavil záujem o obrancu Torresa z Villarrealu

Real údajne prejavil záujem o obrancu Torresa z Villarrealu

Autor: Jana Comová
843 videní

Los Blancos majú 24-ročného španielskeho reprezentanta pod dohľadom, no nemusia byť ochotní pristúpiť na požadovanú cenu, ktorá predstavuje celkovo 65 milónov eur.

Biely balet uvažuje o prestupe stredného obrancu Paua Torresa do Madridu. Portál Goal.com môže danú informáciu potvrdiť, a to najmä z dôvodu špekulácií o odchode Sergia Ramosa zo Santiaga Bernabéu.

Zidane by pravdepodobne rád kúpil obrancu, ktorý by posilnil tímové možnosti. Real však môže čeliť prekážkam pri požiadavkách Villarrealu týkajúcich sa ceny. Je totiž nepravdepodobné, aby Emeryho tím nechal svojho dôležitého hráča odísť pod cenu.

Čo všetko je v ponuke?

Torres, produkt mládežníckej akadémie Valencie, mal predtým cenu s prestupovou klauzulou 50 mil. eur, no momentálne jeho cena vzrástla vďaka jeho debutu na medzinárodnej úrovni na 65 mil. eur.

Real Madrid dúfa, že silné vzťahy s oboma klubmi môžu viesť k rokovaniam o nižšej požadovanej cene, a to najmä na súčasnom trhu, keďže prestup za momentálnu požadovanú cenu by zlomil ich rekord za nákup obrancu.

Pri zmluve uzavretej do roku 2024 však Villarreal nemá veľký záujem o odchod Torresa, ktorý by bol prínosom v akejkoľvek súťaži v Európe, do ktorej by sa klub kvalifikoval – ​​hoci sa zdá, že ich ambície v európskych súťažiach slabnú.

Záujem je aj o iných hráčov

Úsek, počas ktorého môže Real Madrid sledovať Torresa, závisí do veľkej miery aj od toho, či môžu Los Blancos presvedčiť kapitána Ramosa, aby podpísal predĺženie zmluvy s cieľom udržať ho v španielskom hlavnom meste. Toto rozhodnutie je stále menej pravdepodobnejšie, pretože sezóna naďalej pokračuje.

Súčasnž kontrakt dlhoročného obrancu Realu vyprší na konci aktuálnej sezóny a rôzne médiá ho spájajú s odchodom, no podľa všetkého bude pokračovať v hráčskej kariére v 34 rokoch inde.

Torres nie je ani zďaleka jediným obrancom, o ktorom sa diskutovalo ako o možnosti pre Real Madrid. Ak by Ramos ukončil svoje pôsobenie v klube, Real by sa zameral na Davida Carmu z Bragy a Julesa Koundého zo Sevilly.

A čo s Alabom?

Úsilie Realu Madrid o Davida Alabu je úplne oddelené od Torresa. Los Blancos veria, že môžu podpísať hviezdu Bayernu Mníchov, ktorá smeruje k tomu, že sa stane voľným hráčom. Ak by však Ramos odišiel – alebo dokonca Raphaël Varane, ktorého vlastná budúcnosť visí tiež vo vzduchu – Zidanov tím sa bude usilovať o podpísanie Torresa.

Zdroj: goal.com

 

Subscribe
Notify of
7 Komentárov
Staršie
Novšie
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

7
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x