Domov Prestupy Real sleduje situáciu okolo Pedra Porra

Real sleduje situáciu okolo Pedra Porra

V poslednej dobe sa veľa hovorí o záujme Tottenhamu o Pedra Porra, no ak Angličania nepodpíšu Španiela v zime, v lete to môže byť úplne inak.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Pedro Porro je jedným z mien, ktoré neustále prerážajú na prestupovom trhu. Španielsky pravý obranca je jedným z najchutnejších kúskov, a tak niet divu, že je už nejaký ten piatok spájaný s veľkoklubmi.

Ako už predtým informoval denník AS, Porro je jedným z hlavných cieľov Tottenhamu v aktuálnom prestupovom období. Pre Conteho by to bol veľmi dôležitý prestup, ale doterajšia snaha klubu ​​Sporting nepresvedčila.

Výkupná klauzula v zmluve Španiela je 45 miliónov eur. Sporting nechce ani začať rozhovory za menej, najmä v zimnom prestupovom období. Rúben Amorim, súkromne aj verejne, tvrdo pracuje na tom, aby v polovici sezóny neprišiel o jedného zo svojich najdôležitejších hráčov.

Na doložku to však nemá žiadny vplyv. Spurs zatiaľ neboli ochotní zaplatiť plnú sumu, no majú urobiť ešte jeden pokus a splniť Conteho želanie. Taliansky tréner má po zápase Ligy majstrov proti Sportingu veľmi vysokú mienku o Pedrovi Porrovi a verí, že by bol ideálny pre tím zo severného Londýna.

Real monitoruje celú situáciu

Real Madrid situáciu sleduje. Vzhľadom na to, že pozíciu pravého obrancu bude potrebné čoskoro obnoviť, klub po Porrovi hľadí už tri roky. Juni Calafat sa mal k vývoju Španiela v portugalskej lige vyjadrovať veľmi pozitívne.

Bol kľúčovou súčasťou tímu, ktorý získal titul v sezóne 2020/21 a ukončil tak 19-ročné sucho. Pravý obranca sa rokmi vypracoval, skúsenosti zbieral aj v Lige majstrov. V spomínanom lisabonskom derby odohral veľmi dobrý zápas a následne doprial Sportingu víťazstvo proti Vizele.

Ak sa Tottenhamu nepodarí získať Porra teraz, v lete môže byť situácia úplne iná. Doložka o uvoľnení vo výške 45 miliónov eur bude stále platiť, ale Španielovi zostanú dva roky do konca zmluvy a Sporting bude mať najlepší čas na to, aby inkasoval a zároveň mal dostatok času na jeho nahradenie.

Pre obrancu by bol návrat do Španielska a do jedného z najväčších klubov rozhodujúcim krokom vpred. Pomohlo by to aj cieľu vybojovať si miesto v reprezentácii. Všetko teda nasvedčuje tomu, že Sporting má v úmysle odolať tlaku a v lete by mohli byť Los Blancos favoritom v pretekoch o jeho získanie.

Netreba však zabúdať na trochu iný prvok tejto skladačky. Manchester City, ktorý predal Pedra Porra Sportingu, si ponechal možnosť kúpiť Španiela za takmer akciovú cenu. V súčasnosti predstavuje 17 miliónov eur a v lete stúpne na 22,5 milióna eur.

To dáva The Citizens tiež veľmi dobrú pozíciu na to, aby priviedli pravého obrancu a zdá sa, že nakoniec môže rozhodnúť vôľa samotného hráča.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x