Domov Novinky Real odpustil Zidanovi pokutu 10 miliónov eur

Real odpustil Zidanovi pokutu 10 miliónov eur

Autor: Marek Varga
7 komentárov 6824 videní

Los Blancos sa dohodoli s bývalým trénerom a za predčasné ukončenie zmluvy s klubom, francúzsky tréner nemusel platiť pokutu.

Rozchod Zinédina Zidana s Realom Madrid zanechal ranu. Francúzsky tréner nechcel predĺžiť kontrakt, ktorý mu ponúkol klub a nakoniec rezignoval.

Športové vedenie požiadalo Zizoua, aby do kádra priviedol mladých hráčov, no trvalo dlho, kým tak urobil. Dokonca sa zdá, že to ani neplánoval, ale nemal na výber pri toľkých zraneniach.

Vinícius naskočil do základnej jedenástky neskôr, ako mal, ale trénera zachránil v troch dôležitých zápasoch proti Seville, Borussii Mönchengladbach a Liverpoolu.

Rodrygovi tiež chýbala pravidelnosť a na trávniku mohol byť častejšie aj Fede Valverde. Éder Militão ukázal iba to, aký skvelý obranca bol v posledných mesiacoch, ale tiež dobrý príklad toho, ako by sa mu mohlo začať dôverovať oveľa skôr.

Brazílčan hral iba vtedy, keď Zidane nemohol počítať s Raphaëlom Varanom alebo Sergiom Ramosom, ktorí sa v mnohých zápasoch prezentovali priemerne. To ukazuje rozdiel medzi tým, čo tréner urobil, a tým, čo klub očakával.

Francúz svojimi rozhodnutiami opakovane prekvapoval a jedným z tých rozhodnutí bola aj zostava na zápas v Londýne. Na Stamford Bridge nastúpili Ramos, Mendy a Hazard, aj keď ani jeden z nich nebol pripravený hrať.

Zidane opäť dôveroval veteránom a vylúčil mládež, ktorá by pravdepodobne dopadla lepšie.

Neskôr sa mu nepodarilo obhájiť titul v La Lige a rozlúčka mala trpkú príchuť. V Reale Madrid už pred niekoľkými týźdňami mali podozrenie, že Zidane klub opustí.

Zizou odišiel v roku 2018 po víťazstve vo svojom treťom európskom pohári za sebou, čo v tom čase vyvolalo obrovskú paniku, o rok sa však vrátil.

Vedenie kráľov ich skoršie rozlúčenie s trénerom tak prekvapilo, že sa tentoraz rozhodli chrániť. V marci 2019 obe strany podpísali doložku, ktorá obsahovala pokutu pre prípad, že by sa niektorá zo strán rozhodla zmluvu vypovedať.

Ak by sa tréner rozhodol predčasne odísť, ako to bolo v prípade Zidana, pokuta, ktorá by sa mala zaplatiť, by bola okolo desať miliónov eur, hoci jeho ročný plat bol dvanásť miliónov eur.

Pri odchode Zidana bolo potrebné o tejto doložke diskutovať a vyjednávať. Real Madrid mohol požiadať trénera, aby zaplatil pokutu 10 miliónov, ale rozhodol sa ho prepustiť.

Zizou len odišiel a nemusel nič platiť. Po týchto rozhodnutiach Francúz verejne kritizoval rodinu Los Blancos v otvorenom liste, ktorý bol v tejto situácii o to väčším sklamaním pre klub, ktorý s ním podpísal dohodu.

zdroj: abc.es

Subscribe
Notify of
7 Komentárov
Staršie
Novšie
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

7
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x