Domov Mužstvo Real Madrid vyhral s Espanyol Barcelona najtesnejším rozdielom

Real Madrid vyhral s Espanyol Barcelona najtesnejším rozdielom

Úvodné minúty patrili jednoznačne domácim, ktorí sa chceli dostať do vedenia v zápase čo najskôr. Už v piatej minúte našiel debutant v základnej zostave ligového zápasu Álvaro Odriozola v šestnástke Isca, ten z prvej zakončil, ale strela smerovala tesne vedľa brány Espanyolu.
Najnebezpečnejšia šanca hostí prišla v 15. minúte, kedy z hranice pokutového územia pálil Piatti, jeho krížna strela minula Courtoisovu bránu.
Po tejto akcii sa hralo zväčša na polovici Espanyolu, Real Madrid zvyšoval na obrátkach a dostával Espanyol pod tlak. Los Blancos však dlho nenašli recept, ako prekonať obranu hostí.
Po jednom z útokov sa do brejku dostali hráči Espanyolu. Bol to Hernán Pérez, ktorý sa dostal zľava do otvorenej obrany Realu, následne vypálil, ale Courtois perfektne zasiahol a zabránil gólu z tejto sľubne vyzerajúcej akcie hostí.
Real doteraz v každom z domácich zápasov v aktuálne prebiehajúcej sezóny skóroval v prvom polčase. A nebolo tomu inak, ani v tomto. Luka Modrić strieľal spoza šestnástky, lopta sa odrazila k osamotenému Asensiovi, ktorý krížnou strelou otvoril skóre zápasu. Potvrdiť to ešte musel systém VAR, nakoľko bolo podozrenie, že Asensio stál v ofsajde.

Hráči bieleho baletu vstúpili do druhého polčasu s vysokou intenzitou, hneď v samotnom úvode si vypracovali dve sľubné šance. Najskôr si spravil priestor na strelu Luka Modrić, Diego Lopéz však dokázal zasiahnuť a o minútu neskôr to bola veľmi technická strela od Isca, ktorá len tesne minula Lopezovu bránu.
V 65. minúte spravil obrovskú chybu v obrane Sergio Ramos, jeho prihrávku zachytil útočník hostí Borja Iglesias, našťastie trafil len brvno Courtoisovej brány.
Diego Lopez naďalej potvrdzoval svoje kvality. Bolo tak aj v 73. minúte, keď Isco našiel centrom Sergia Ramosa, ale brankár skvele zasiahol.
Domáci už nedokázali vymyslieť nič na obranu Espanyolu a tak zápas skončil najtesnejším víťazstvom Realu Madrid 1-0. Najbližšie sa biely balet predstaví v 6. kole La Ligy na pôde Sevilly 26. septembra o 22:00.