Domov Novinky Report: Chelsea 3-1 Real Madrid

Report: Chelsea 3-1 Real Madrid

Dnes v noci o 03:00 nášho času sa hralo finále International Champions Cup-u, v ktorom sa stretol Real Madrid s FC Chelsea. Tento duel vyhrali Los Blancos a tým pádom sa stali celkovými víťazmi tohoto turnaja.

Zápas sa začal s rovnakou základnou zostavou ako vo víťaznom zápase proti Evertonu. Po tom, čo sa do tímu pripojili hráči, ktorí sa zúčastnili na Pohári konfederácií sa pomaly formuje základná zostava. Napriek tomu, že to bol priateľský zápas, hralo sa vo vysokom tempe. Chelsea bola zatiaľ najkvalitnejším súperom Realu Madrid v príprave.

Gól padol pomerne dosť skoro. V 14. minúte Luka Modrić prihrával pred 16-tku na Marcela a ten strelou z jeho ľavej nohy prekonal brankára Čecha a otvoril skóre na 1-0. Madridčania sa ale dlho neradovali z vedenia, keď Ramires využil zaváhanie našej obrany a bez väčších problémov prekonal aj Casillasa a vyrovnal na 1-1.

Napätie na ihrisku bolo viditeľné. Chelsea hrala príliš tvrdo, za čo rozhodca odmenil žltou kartou napríklad aj Lamparda. V 31. minúte prišla chvíla Cristiana Ronalda. Po faule zahrával priamy kop a krásnou strelou prekonal Petra Čecha. Biely balet sa opäť dostal do vedenia. Fanúšikovia sa veľmi tešili, po tom čo ich obľúbenec dal gól, v hľadisku jednoznačne prevažovali fanúšikovia Realu Madrid.

Real_Madrid_-_ChelseaDruhá polovica začala výmenou Carvajala za Arbelou. Chelsea bola aktívnejšia, Hazard hneď na začiatku otestoval Casillasovu pozornosť. V 49. minúte Casillas opäť zasahoval, keď vyboxoval Ivanovičovu hlavičku. Chelsea bola aktívnejšia, no nepodarilo sa jej vyrovnať, práve naopak opäť udrel Real Madrid. Isco našiel krásnym centrom do 16-tky hlavu Cristiana Ronalda, ktorý si perfektne nabehol a zvýšil náskok Realu Madrid na dva góly v 57. minúte.

Mourinhov tím bol už bezmocný. Diváci začali robiť mexické vlny, jeden z divákov v drese Ronalda sa dokonca dostal na ihrisko a objal sa s Cristianom Ronaldom, bol to krásny až dojemný moment, môžete si ho pozrieť v tomto videu.

Do hry ešte zasiahli Casemiro, Morata, Nacho, Di Maria a z hry odišli Marcelo, Modrić, Isco a Benzema. Skórovať sa už do konca zápasu nepodarilo ani jednému z tímov a tak sa zápas skončil výsledkom 3-1, čo znamená že celkové víťazstvo v turnaji si zabezpečili hráči Realu Madrid.