Domov Novinky Real Madrid vyhral dôležitý Euroligový zápas proti Žalgirisu

Real Madrid vyhral dôležitý Euroligový zápas proti Žalgirisu

Autor: dado23

Real Madrid zaznamenal ťažké, ale veľmi dôležité víťazstvo proti Žalgirisu a s bilanciou 6-4 sa posunul na tretie miesto skupiny F. Kľúčovými hráčmi v tomto zápase boli Nocioni (22 bodov), Rivers (14) a Reyes (10).

Zatiaľ čo sa Real Madrid snažil naštartovať, domácim sa darilo lepšie a aj celú prvú štvrtinu vyhrali v pomere 17-13. Druhá štvrtina bola takmer rovnaká ako tá úvodná. Divákov v zaplnenej Žalgirio Aréne ale umlčal skvelý Rivers, ktorý iba v tejto časti nazbieral 12 bodov, pričom minul iba jeden svoj pokus. Najmä vďaka nemu si domáci nevytvorili náskok. Polčas trojkou nakoniec uzatváral Sergio Llull (41-39).

Po prestávke Lasovi muži zvýšili intenzitu v obrane, čo pocítili aj litovský hráči. Jediným hráčom, ktorému sa darilo prekonať našu obranu bol Jankunas (zaznamenal 8 bodov z 12 tímových v štvrtine). Real Madrid skvelou obranou, ktorú mal na svedomí Gustavo Ayón, dokázal zápas v tejto štvrtine otočiť a do poslednej časti sme išli s 9-bodovým náskokom (53-62). Los Blancos sa domácim v poslednej časti nedovolili vrátiť späť do zápasu. Zakaždým, keď Žalgiris pohrozili, Real odpovedal. S pribúdajúcim časom museli domáci čoraz viac otvárať obranu, čo Real využíval a nakoniec vyhral v pomere 75-90.

ŽALGIRIS KAUNAS 75 (17+24+12+22): Randle (8), Seibutis (2), Sajus (4), Jankunas (21), Ulanovas (5); Motum (0), Vene (8), Lekavicius (-), Pocius (2), Vecvagars (5), Vougioukas (13), Hanlan (7).
REAL MADRID 90 (13+26+23+28): Carroll (4), Llull (6), Maciulis (9), Reyes (10), Ayón (9); Sergio Rodríguez (9), Lima (7), Taylor (0), Rivers (14), Hernangómez (-), Thompkins (-), Nocioni (22).

zdroj: realmadrid.com