Domov Mužstvo Real Madrid v odvete Copa del Rey prehral, ale cez Leganés postupuje ďalej

Real Madrid v odvete Copa del Rey prehral, ale cez Leganés postupuje ďalej

Autor: Administrátor

Real Madrid síce v stredajšej odvete osemfinále Copa del Rey na pôde Leganés prehral 0:1, ale vďaka výhre 3:0 z prvého stretnutia postupuje ďalej. O jeho ďalšom súperovi rozhodne los, hrať sa bude už 23. a 30. januára 2019.
„Biely balet“ vstúpil do stretnutia s vedomím trojgólového náskoku z prvého stretnutia, no aj keď nechcel nechať nič na ľahkú váhu, tak domáci Leganés bol lepší a aktívnejší. Prvý náznak šance prišiel v 22. minúte, pred Kravetsom odkopával Lucas Vazquéz. Štyri minúty na to sa do vzduchu na malom vápne zavesil Sabin Merino, jeho hlavička o milimetre minula bránu Navasa.
V 29. minúte po rýchlej kontre Realu Madrid mohol skóre otvoriť Isco, sám pred brankárom vystrelil o niečo neskôr, než mal, pretože v poslednej chvíli ho zablokoval Bustinza. Potvrdilo sa tak staré-známe nedáš-dostaneš, nakoľko po centri do malého vápna a veľkom zmätke, pri ktorom zvonil aj žrď, prepasíroval loptu do siete Martin Braithwaite (1:0). Dánsky útočník už v prvom stretnutí na San Bernábeu zahodil asi päť gólových šancí, teraz sa dočkal.
Druhý polčas sa niesol naďalej v znamení Leganés o ďalšie góly, avšak Real Madrid zlepšil svoju obrannú činnosť a nepúšťal domácich k vyloženým príležitostiam. Naopak, vyrovnať mohol v 72. minúte Vinícius Junior, zaskvel sa gólman Cuéllar. V závere znova pohrozil Braitwaithe, Navas jeho hlavičku chytil. Sabin Merino zas v nájazde pálil nad. Brahim Diáz si mohol otvoriť strelecký účet v 90. minúte, nakoľko sa ocitol sám pred gólmanom súpera, no ten vyrazil loptu na žrď. Posledné slovo mal po centri sprava skvelý Keylor Navas, ten chytil dve obrovské šance, vzápätí aj tretiu pri strele Merina pod brvno.

CD Leganés – Real Madrid CF 1:0 (1:0)

Góly: 30. Braithwaite
ŽK: 73. Recio – 82. Vinícius, 90+1. Casemiro
CD Leganés: Cuéllar – Juanfran, Bustinza (70. En Nesyry), Omeruo, Siovas, Kravets (74. J. Silva) – Eraso, Recio, Gumbau (63. Jose) – Sabin, Braithwaite
Real Madrid: Navas – Odriozola, Varane, Nacho, Reguillón (46. Ceballos) – Valverde, Casemiro, Marcelo – Lucas Vazquéz (85. Brahim Diáz), Vinícius, Isco (67. Cristo)