Domov Mužstvo 🎥 Real Madrid v 2. kole La Ligy bodoval naplno, Gironu porazil 1-4

🎥 Real Madrid v 2. kole La Ligy bodoval naplno, Gironu porazil 1-4

Real Madrid nastúpil v 2. kole La Ligy proti Girone a ako sa zmienil aj sám tréner Lopetegui pred zápasom, do Katalánska si prišiel biely balet po tri body.

Podľa očakávania Real Madrid diktoval tempo hry, hru mal v úvode pod kontrolou a držal loptu na svojich kopačkách. Hráči Girony boli dobre organizovaní v obrane a preto sa bielemu baletu ťažko prerážalo smerom dopredu.

Dokonca to boli domáci, ktorí sa v zápase ujali vedenia. Po perfektnej individuálnej akcii Lozana po pravej strane sa k zakončeniu dostal Borja Garcia, ktorý si loptu pred zakončením pripravil a perfektne namieril do odkrytej brány Realu Madrid.

Los Blancos mali čo robiť, aby našli spôsob, akým sa dostanú cez dobre organizovanú obranu Girony. Vyrovnania sa hostia dočkali ešte do polčasu. V 39. minúte bol Marco Asensio faulovaný v pokutovom území a Sergio Ramos chladnokrvne „panenkovským“ štýlom zakončil z bieleho bodu.

Obraz hry sa nezmenil sa nezmenil ani po zmene strán. Real Madrid bol aktívnejším tímom, čo sa mu vyplatilo v 52. minúte, kedy sa odohrala podobná situácia ako v prvom polčase. Marco Asensio bol opäť jasne faulovaný v 16-tke domácich a rozhodca nariadil penaltu. Tentokrát ju realizoval Karim Benzema a Francúz sa podobne ako Ramos nemýlil, otočil na 1-2.

Gareth Bale sa dostal do rýchleho prieniku vďaka Iscovej prihrávke v 59. minúte a waleský rýchlik sa nemýlil, z jeho typickej akcie zvýšil skóre na 1-3.

V 78. minúte mohli domáci znížiť stav skóre zásluhou strelca prvého gólu Borju García, ale pekný zákrok vytiahol Keylor Navas. Následne sa potvrdilo staré známe „nedáš – dostaneš“ a na druhej strane po prihrávke Garetha Balea zaznamenal svoj druhý gól v zápase Karim Benzema. Rozhodca bol ešte preveriť ofsajdové postavenie Benzemu, ale technológia VAR všetko potvrdila a štvrtý gól Madridistas bol uznaný.

Biely balet si tak napravil chuť po vlaňajšej prehre 2-1 na štadióne Montilivi a presvedčivým výkonom si odnáša z tohto miesta tri body. Najbližšie čaká Lopeteguiho hráčov zápas s Leganés 1. septembra o 20:45 hod.