Domov Novinky Real Madrid úspešný v repríze minuloročného finále Endesa ligy

Real Madrid úspešný v repríze minuloročného finále Endesa ligy

Real Madrid dokázal vyhrať v ďalšom dôležitom a veľmi ťažkom zápase. Tentokrát naši hráči dokázali triumfovať na La Fontete vo Valencii v pomere 82-86. Zápas to bol vyrovnaný od začiatku až do konca, no Real Madrid aj napriek tomu dokázal zvíťaziť, čo znamenalo, že domáci okúsili chuť prehry vôbec po prvýkrát v sezóne.

Skvelý výkon zo zápasu v Istanbule zopakoval mladý Slovinec Luka Doncic. Ten v druhej štvrtine úplne dominoval a okrem toho, že sa mu darilo strelecky, viedol aj v štatistikách asistencií a doskokov. V polčase bolo skóre 39-43 a po tretej štvrtine to bolo ešte tesnejšie (62-61). Na začiatku poslednej štvrtiny však Los Blancos spravili dôležitý krok k víťazstvu a šnúrou 0-8 sa odpútali od súpera. Doncic štyri minúty pred koncom premenil dva po sebe idúce pokusy, no ani tento rozdiel v skóre, ktorý bol už desaťbodový (68-78), domácich nezastavil. Štyri trojky Valencie a skóre bolo dve minúty pred koncom opäť otočené (80-79). Real ale v samom závere odpovedal rovnako úspešnou trojkovou streľbou a nakoniec vyhrali (82-86).

Najlepším hráčom na palubovke bol Luka Doncic (16 bodov, 7 doskokov a 10 asistencií) a skvelý výkon pripojil aj Randolph (18 bodov a 6 doskokov).

VALENCIA BASKET 82 (18+21+23+20): Van Rossom (0), Green (14), Sastre (11), Thomas (15) and Dubijevic (2); Abalde (5), Vives (0), Martínez (9), Pleiss (15), Doornekamp (11).

REAL MADRID 86 (17+26+18+25): Campazzo (10), Taylor (6), Causeur (4), Reyes (4), Ayón (12); Randolph (18), Randle (3), Maciulis (), Doncic (16), Yusta (0), Carroll (5), Kuzmic (8).