Domov Prestupy Real Madrid to myslí s prestupom Joselua vážne

Real Madrid to myslí s prestupom Joselua vážne

Klub vníma Španiela ako alternatívu a vážnu konkurenciu pre Benzemu. Ancelotti bude trvať na posilnení útoku.

Autor: Marek
0 komentár

Real Madrid čakajú ešte štyri ligové zápasy, no už nie je o čo hrať. Teraz je čas na analýzu a prijatie rozhodnutí. Bolestivá prehra na Etihade poukázala na niektoré medzery, ktoré je naliehavo potrebné vyplniť.

Istá medzera vznikna v útoku. Klub si tento deficit uvedomuje už mesiace a potenciálnu náhradu za Benzemu našli v Joselum.

Real z úcty k Espanyolu, ktorý je v tabuľke predposledný a ktorého budúcnosť v La Lige je v najbližších týždňoch ohrozená, zatiaľ nepodnikol kroky na začatie rokovaní. Ale meno hráča je už na stole v kanceláriách na Santiago Bernabéu.

Ancelotti chce útočníka. A s odchodom Mariana, ktorý sa nikdy nepresadil, a Karimovou najhoršou formou za posledných päť rokov, Joselu dokonale zapadá do profilu, ktorý klub vykreslil. Charakteristiky a čísla, sú tou najlepšou zárukou.

Útočník Espanyolu, ktorý má ešte dva roky zmluvy, ponúka alternatívy, ktoré momentálne v zostave Realu Madrid chýbajú: skvelý vo vzduchu, efektivita, hra chrbtom k bráne a neustále hľadanie príležitostí. A predovšetkým, v tejto sezóne strelil najviac gólov v La Lige (15), čo mu prinieslo debut v národnom tíme 26. marca.

Existujú však nehmotné aktíva, ktoré si Real Madrid cení rovnako alebo viac ako štatistiky. Po prvé, jeho minulosť v klube. Futbalista strávil v Castille dve sezóny a odohral dva zápasy za prvý tím. Šancu mu dal práve Mourinho. Preto by nemal problém prispôsobiť sa požiadavkám, tlaku či šatni, pretože mnohých z členov tímu pozná.

Počnúc Carvajalom, ktorého je švagrom. Navyše, vo veku 33 rokov by prijal úlohu Benzemovho náhraníka. V Madride je vnímaný ako profil Lucasa Vázqueza: odhodlaný a poskytuje riešenie pre každú možnosť.

Ligová budúcnosť Espanyolu bude hrať v tejto operácii dôležitú úlohu. Zostupom by bola situácia priaznivá pre Los Blancos, keďže pre katalánsky klub by bolo veľmi ťažké udržať plat útočníka v druhej lige. Išlo by aj o lacný prestup, čo je súčasťou prvotného plánu Realu.

Carlo Ancelotti žiadal klub celú sezónu o útočníka, ktorý by nahradil Karima Benzemu. Príchod Joselua by túto požiadavku splnil… vzhľadom na mizernú formu Edena Hazarda.

zdroj: relevo.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x