Domov Novinky Report: LA Galaxy 1-3 Real Madrid

Report: LA Galaxy 1-3 Real Madrid

Autor: Marek Varga

Prvý prípravný zápas v rámci amerického turné zvládli Los Blancos bez väčších problémov. Tím LA Galaxy porazili 3-1, keď sa o góly postarali Di Maria a po ňom pridal dva zásahy Karim Benzema.

Galaxy začali hrať opatrnejšie. Hráči Realu Madrid mali loptu oveľa častejšie na svojich kopačkách ako tím LA Galaxy. Los Blancos našli aj medzery v obrane viackrát, gól to však prinieslo v 14. minúte, keď Isco našiel famóznou prihrávkou Ronalda, ten Di Mariu a skóre bolo 1-0 pre bielych.

Real Madrid aj naďalej ovládal tempo hry, Galaxy si nevytvorili takmer žiadnu šancu. Carlo Ancelotti mohol byť rád s hrou Madridu, hlavne výkony Isca a Modrića boli na kvalitnej úrovni. V 38. minúte už diváci dvíhali ruky, ale Ronaldova strela šla nad bránu. V prvom polčas už gól nepadol a tak išli tímy do šatní za stavu 1-0 pre biely balet.

Do druhého polčasu nastúpili Benzema  a Nacho namiesto Pepeho a Ronalda, čo sa Američanom nepáčilo, nakoĺko boli zvedaví hlavne na Cristiana Ronalda. Benzemovi netrvalo dlho aby skóroval. Opäť „zaúradoval“ Isco, ktorý neskutočnou prihrávkou našiel práve Benzemu, ktorý si bez problémov loptu spracoval a prekonal brankára Briana Rowa.

Skórovať sa napokon podarilo aj tímu LA Galaxy, keď v 63. minúte Villarreal vystrelil peknú krížnu strelu na Diega Lopeza a prekonal ho. Gól to bol naozaj pekný. V 72. minúte odišiel z ihriska Isco a Modrić a nahradili ich Özil a Khedira. O dve minúty na to prišla opäž chvílka Karima Benzemu, tentoraz ho centrom našiel Di Maria a Karim zvýšil hlavou na 3-1. Toto bol zároveň aj konečný stav.

Na záver treba dodať, že za najlepšieho hráča bol vyhlásený Karim Benzema, no však výkon celého tímu bol potešujúci, treba vyzdvihnúť ešte výkon novej akvizície Isca, určite si zaslúži poklonu. Najbližší zápas sa hrá 4. augusta o 02:00 nášho času proti Evertonu. HALA MADRID!

zdroj: youtube.com, realmadrid.com