Domov Novinky Report: Everton 2-1 Real Madrid

Report: Everton 2-1 Real Madrid

Real Madrid začal zápas s Casillasom, Ramosom, Arbeloom a Marcelom v základnej zostave. Títo hráči tak zaznamenali premiéru pod vedením Carla Ancelottiho. Proti nim stál Everton, ktorý už na začiatku zápasu pohrozil z protiútoku.

Real Madrid ale začal dominovať v zápase. V 9. minúte mal šancu Ronaldo, ale jeho strela išla nad. Domácich fanúšikov potešil rovnako ako vo Phoenixe každý Portugalčanov dotyk s loptou. V 17. minúte poslal peknú prihrávku Özil na Ronalda a ten tentokrát poteśil fanúšikov a otvoril skóre na 1-0.

Najväčšia šanca Evertonu prišla v 23. minúte ale lopta z hlavy Fellainiho išla mimo Casillasovu bránu. Everton si vytvoril aj ďalšie šance, ale namiesto 1-1 bolo 2-0 pre bielych. Opäť zafungovala spolupráca medzi Özilom a Ronaldom ale tentokrát si vymenili úlohy, Ronaldo prihrával a Özil skóroval. Potom už útočili len Los Blancos a kontrolovali priebeh zápasu. Do konca prvého polčasu sa im už skórovať nepodarilo a tak sa do šatní išlo za stavu 2-0.

Druhý polčas sa začal hneď s niekoľkými zmenami v zostave. Di Maria, Nacho, Carvajal, Coentrao, Casemiro a Diego Lopez zasiahli do hry a z ihriska odišli Arbeloa, Marcelo, Ramos, Casillas, Isco a Modrić. Angličanom robil najväčšie problémy Mesut Özil a tí nevedeli ako ho zastavia. V 58. minúte to mohlo byť už 3-0, ale Howard Angličanov podržal.

Keď sa už zdalo, že Real Madrid udrží čisté konto do konca zápasu tak Everton skóroval. V 61. minúte Jelavic prekonal Diega Lopeza a znížil tak na 1-2. Tím Roberta Martineza bol opäť v hre. V 65. minúte predviedol krásnu akciu Jesé, vyhol sa trom protihráčom, ale proti bol brankár Howard.

Do konca zápasu si vytvorili Los Blancos eśte niekoľko šancí, ale už sa im nepodarilo skórovať a tak sa mohli radovať z tesnej výhry 2-1. Vo finále turnaja sa stretnú s víťazom zápasu Chelsea – AC Miláno.