Domov Mužstvo Real Madrid prehral s Alavés 1-0 gólom z 95. minúty, gólové suchoty pokračujú

Real Madrid prehral s Alavés 1-0 gólom z 95. minúty, gólové suchoty pokračujú

2 komentáre

Real Madrid mal neľahkú úlohu, hral u súpera, ktorý ešte v La Lige neprehral a musel nájsť recept na strelenie gólu, nakoľko v uplynulých troch zápasoch útočníci Realu Madrid vyšli gólovo naprázdno.

Sľubne to vyzeralo v 9. minúte, Benzema sa dostal k zadnej žrdi, prihrávka napokon smerovala do brány, ale na poslednú chvíľu loptu odkopol Laguardia.

Podobnú situáciu vyriešil, tentokrát na opačnej strane Raphael Varane, Francúz bol dobre postavený a loptu vykopol. Svoj tím zachránil od gólu. Real Madrid až do polčasu vyvinul veľký tlak na domácich, ale nedokázal skórovať. Do šatní sa išlo za stavu 0-0.

Prvú zmenu, ktorú Lopetegui vykonal, je že do druhého polčasu stiahol Benzemu a nahradil ho Mariano. Druhou zmenou, ktorú španielsky kouč vykonal bolo stiahnutie Casmiera z hry a namiesto neho do hry naskočil Asensio. Dovtedy bola hra Realu statická, jeden strelecký pokus mal Casmiro spoza pokutového územia.

V 77. minúte sa do protiútoku dostali hráči Deportiva Alavés, Jony sa dostal až do zakončenia po rýchlo úniku, ale našťastie pre Los Blancos netrafil bránu. Márne ho stíhal aj Raphael Varane.

O dve minúty neskôr mali hostia skvelú príležitosť z priameho kopu. Bola to parketa pre Garetha Balea, dokázal obstreliť múr, ale s jeho strelou si poradil Pacheco.

Poslednú zmenu, ktorú Lopetegui vykonal bola v 80. minúte, na ihrisko sa dostal Vinicius. Brazílčan vystriedal Garetha Balea.

V 95. minúte dokázali domáci streliť gól. Rohový kop dokázal využiť Manu Garcia a hlavou poslal loptu za chrbát Curtoisa.

Biely balet opäť nedokázal streliť gól, je to už štvrtý zápas za sebou. Nasleduje reprezentačná prestávka a po nej zápas 9. kola La Ligy 20. októbra doma s Levante.