Domov La Fábrica Real Madrid podpísal zmluvu s Álexom Pérezom

Real Madrid podpísal zmluvu s Álexom Pérezom

17-ročný stredný obranca sa sťahuje do hlavného mesta Španielska a do konca tejto sezóny bude hrať za Juvenil B.

Autor: Marek
0 komentár

Real Madrid už plánuje, že sa v lete pripojí k tímu Álvara Arbelou a bude hrať mládežnícku Ligu majstrov.

Real Madrid dokončil prestup Álexa Péreza, stredného obrancu z Valencie, ktorý má len 17 rokov. Real Madrid už mesiace rokuje s hráčom, ktorému na konci sezóny vyprší zmluva.

Hráč mohol rokovať s akýmkoľvek klubom a už predtým vyjadril túžbu presťahovať sa do hlavného mesta Španielska. Členovia kráľovskej rodiny rokovali s cieľom dosiahnuť dohodu, podľa ktorej by Valencia dostala kompenzáciu za dosiahnuté ciele v budúcnosti, uvádza Relevo.

Podpis zmluvy bol plánovaný na budúcu sezónu, no minulú nedeľu utrpel vážne zranenie madridský stredný obranca Juvenilu B Axel Espínola (pretrhol si krížny väz). Táto okolnosť spôsobila, že Real Madrid urýchlil rozhovory s Valenciou a dosiahol dohodu o okamžitom prestupe hráča.

Nemalo zmysel, aby zostal vo Valencii niekoľko nasledujúcich mesiacov, keď už bol jeho prestup do Valdebebas samozrejmosťou. Do hlavného mesta Španielska má doraziť koncom tohto týždňa.

Je to obranca s veľmi dobrou technikou a veľmi dôležitou vlastnosťou: je ľavonohý, čo tréneri čoraz viac oceňujú pre jeho dôležitosť pri prihrávaní lopty z obrany.

Plán s Álexom Pérezom je, že v týchto mesiacoch bude hrať v Juvenile B pod vedením Frana Beltrána, z ktorého sú vo Valdebebas nadšení (jeho tím je lídrom ligy s jedenástimi víťazstvami a piatimi remízami v prvých šestnástich zápasoch).

V strednodobom horizonte je predstava Realu Madrid taká, že budúcu sezónu postúpi Álex Pérez do Juvenilu A, kde vytvorí duo stredných obrancov s Jacobom Ramónom, teda stredným obrancom narodeným v roku 2005, do ktorého klub vkladá veľké nádeje, keďže mu bol práve predĺžený kontrakt do roku 2028.

V hlavnom meste Španielska veria, že ide o hráča, ktorý má veľkú šancu preraziť do prvého tímu. Vo Valdebebas tak majú zabezpečenú obranu na sezónu 2023/24 v Juvenile A, ktorý momentálne trénuje Álvaro Arbeloa.

zdroj: relevo.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x