Domov Mužstvo Real Madrid mohol po polčase prehrávať, priebežnú výhru zariadil Sergio Ramos

Real Madrid mohol po polčase prehrávať, priebežnú výhru zariadil Sergio Ramos

Real Madrid v treťom zápase roku 2019 nastúpil od 21:30 v rámci Copa del Rey proti Leganés. Úvodných 45 minút bolo na šance bohatých.
Prvý strelecký pokus na bránu vyslal v desiatej minúte pod brvno Ceballos, no Cuéllar si poradil. Päť minút na to hlavičkoval do jeho rukavíc Benzema, ten istý hráč vzápätí mieril nad. Následne prišli momenty hosťujúceho Braithwaiteho, ktorý najskôr po pase zľava na loptu nedočiahol, následne hlavičkoval po rohu a Navas sa blysol na bránkovej čiare.
Neskôr cez Nacha z hranice vápna mieril tesne vedľa vzdialenejšej žrdi a nakoniec a opäť po rohu poslal hlavičku presne k žrdi, avšak znova sa blysol Keylor Navas. Medzitým vo vápne spadol Odriozola, penalta sa nepískala, lenže krajnému obrancovi sa to „podarilo“ aj druhýkrát a v 42. minúte už pokutový kop získal. Ten následne pohodlne premenil Sergio Ramos (1:0).
Real Madrid – Leganés 1:0 po prvom polčase
Góly: 44. Sergio Ramos (pen.)
ŽK: 42. Gumbau
Real Madrid: Keylor Navas – Odriozola, Sergio Ramos, Nacho, Reguillón – Casemiro, Valverde, Ceballos – Lucas Vazquéz, Benzema, Vinícius
Leganés: Cuéllar – Juanfran, Bustinza, Siovas, Rodri – Gumbau, R. Peréz – Recio, El Zhar, Braithwaite – S. Merino