Domov Novinky Real Madrid kupuje najmladších hráčov z TOP5 líg

Real Madrid kupuje najmladších hráčov z TOP5 líg

Podľa najnovšieho zoznamu, ktorý predstavilo CIES Football Observatory, je Real Madrid na čele klubov z hľadiska priemerného veku získaných hráčov.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Futbalové kluby majú rôzne stratégie týkajúce sa veku kúpených hráčov. Niektorí hľadajú mladosť, iní skúsenosti. Podľa najnovšieho zoznamu, ktorý predstavilo CIES Football Observatory, je Real Madrid na čele klubov z hľadiska priemerného veku získaných hráčov.

Rebríček zohľadňuje 3 778 prestupov uskutočnených za posledné desaťročie 50 klubmi v piatich najväčších ligách v Európe.

Real priviedol za posledných desať rokov 43 hráčov s vekovým priemerom 22,87 rokov. Takmer 63 % týchto hráčov sú hráči vo veku 22 až 25 rokov. 18,6 % sú hráči vo veku 26 až 29 rokov a zvyšných 18,6 % sú hráči do 21 rokov.

Zaujímavosťou je, že za posledné desaťročie Los Blancos nepriviedli ani jedného hráča nad 30 rokov. Za Realom sú dva bundesligové kluby – Borussia Mönchengladbach (48 hráčov s priemerom 23,36) a Borussia Dortmund (76 hráčov s priemerom 23,57).

V prvej desiatke nie je ani jeden klub z Premier League či Serie A. V TOP 10 je päť klubov z Nemecka (Borussia Mönchengladbach, Borussia Dortmund, Wolfsburg, Bayer Leverkusen, Bayern Mníchov), tri kluby z Francúzska (OGS Nice, LOSC Lille, AS Monako) a dva zo Španielska (Real Madrid a Real Sociedad). Na konci rebríčka je Chelsea s celkovo 59 hráčmi s priemerným vekom 26,71.

Celý rebríček nájdete na tomto odkaze.

zdroj: football-observatory.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x