Domov Novinky REAL MADRID je v semifinále Ligy majstrov

REAL MADRID je v semifinále Ligy majstrov

Autor: Marek Varga

Real Madrid to dokázal. Zverenci Carla Ancelottiho postúpili do semifinále Ligy majstrov. Atlético Madrid zdolali najtesnejším rozdielom 1:0 zásluhou gólu Chicharita.

Základná zostava: 1 Casillas (C) – 15 Carvajal, 3 Pepe, 2 Varane, 5 Coentrão – 8 Kroos, 4 Ramos – 10 James, 23 Isco – 14 Chicharito, 7 Ronaldo.

Náhradníci: 13 Navas, 6 Khedira, 16 Silva, 17 Arbeloa, 18 Nacho, 20 Jesé, 24 Illarramendi.

Prvých desať minút bolo veľmi opatrných. Real Madrid držal loptu a hralo sa na polovici Atlética. Do vyloženej šance sa nedostal ani jeden z tímov.

V 12. minúte predviedli peknú akciu James s Chicharitom, Mexičan sa ocitol v šanci, ale trafil len bočnú sieť Oblakovej brány. O dve minúty neskôr dal o sebe vedieť aj Cristiano Ronaldo strelou spoza 16-tky, ale svojou ľavou nohou bránu netrafil.

V 28. minúte sme mali možnosť vidieť štatistiku držania lopty, v ktorej dominoval Real Madrid v pomere 67% k 33%. V 29. minúte musel byť v pozore Casillas, pretože hostia otestovali jeho pozornosť strelou z diaľky. Iker si so strelou poradil bez problémov.

Perfektnú akciu predviedli Los Blancos v 31. minúte, na krásny center od Jamesa si nabehol Chicharito, ale jeho hlavička neskončila v sieti Oblakovej brány. Nasledoval rohový kop.

V 44. minúte sa po obrovskej chybe obrany hostí ocitol Ronaldo sám zoči-voči Oblakovi, ale brankár si s jeho zakončením poradil. Bola to najväčšia šanca zápasu. Polčas tak skončil bezgólovou remízou 0:0

Na začiatku druhého polčasu poslal krásnu prihrávku na Chicharita Isco, mexický útočník žiaľ netrafil bránu. Smola v zakončení Los Blancos pokračovala ďalej.

Raphael Varane sa dostal do zakončenia, po rohovom kope Kroosa sa oprel do lopty hlavou, ale Oblak si so situáciou poradil.

V 76. minúte po „šlapáku“ na Sergia Ramosa dostal druhú žltú kartu v zápase Arda Turan a predčasne musel opustiť ihrisko. Biely balet tak mal obrovskú príležitosť ujať sa vedenia v zápase vďaka početnej prevahe.

V 80. minúte mal obrovskú šancu opäť Chicharito, ale Oblak znova podržal svoj tím. Nasledoval rohový kop, ale z neho nedokázali Los Blancos vyťažiť nič.

Biely balet sa dočkal v 88. minúte !!! James našiel Cristiana Ronalda, ten sa dostával do zakončenia, ale rozhodol sa prihrať Chicharitovi a ten poslal loptu do siete. Vytúžený gól prišiel! Dôležité bolo v danej chvíli neinkasovať.

Rozhodca nadstavil päť minút. Hra sa kúskovala, viditeľná bola aj nervozita hráčov Atlética. Carlo Ancelotti sa rozhodol v nadstavenom čase využiť všetky tri striedania. Všetci netrpezlivo čakali na záverečný hvizd rozhodcu, keď prišiel, biely balet začal oslavovať postup do semifinále Ligy majstrov.

Mimoriadne ťažký súboj, Real Madrid nedostal nič zadarmo, ale postúpil lepší keď berieme do úvahy oba zápasy. Real Madrid si jednoducho zaslúžil postúpiť.