Domov Mužstvo Real Madrid doma porazil Sevillu a posunul sa v tabuľke, nádherne rozhodol Casemiro

Real Madrid vyhral v domácom zápase proti Seville 2:0 po góloch Casemira a Modriča. Dostal sa na tretiu priečku v tabuľke.
V prvom polčase veľa nebezpečných situácií pred jednou či druhou bránou nebolo. Na začiatku dostal loptu do šestnástky Vinícius, jeho krížna strela skončila skvelým zákrokom Vaclíka. Na opačnej strane zas Escudero zoči-voči Courtoisovi našiel len bočnú sieť.
Na začiatku druhého polčasu sa Real Madrid dostal do tlaku. Najväčšiu šancu mal Casemiro, ktorý pokusom spred šestnástky tesne minul bránu. Domáci hráči si vytvárali veľmi veľa možností, ktoré neboli dotiahnuté vo finálnej fáze, preto samotné nebezpečné zakončenie neprišlo, no často to pred bránou Vaclíka horelo.
V 67. minúte mal český brankár obrovské šťastie, technická strela Daniho Ceballosa totiž opečiatkovala iba brvno hosťujúcej svätyne. O sedem minút na to zúžitkoval center Reguillóna na dobrú hlavičku Casemiro, tesne minul vzdialenejšiu žrď.
Sevilla síce dlho odolávala, lenže v 78. minúte sa do lopty oprel Casemiro a postaral sa o nádherný zásah. Jeho strela spoza šestnástky skončila v rohu brány Vaclíka. Čech si na ňu síce siahol, ale poslal ju iba do brvna, od ktorého išla dnu (1:0). V nadstavenom čase ešte Sevilla prepadla v zadných radoch a Luka Modrič išiel sám na bránu. Prudkou strelou k žrdi premenil situáciu bez problémov (2:0).

Real Madrid – Sevilla FC 2:0 (0:0)

Góly: 78. Casemiro, 90+2. Modrič
ŽK: Casemiro, Ceballos – Carriço, Banega, Kjaer
Real Madrid: Courtois – Carvajal, Varane, S. Ramos, Reguilón – Modrić, Casemiro, Ceballos (88. Valverde) – L. Vázquez (77. Isco), Benzema, Vinícius
Sevilla:  Vaclík – Carriço, Kjaer, Sergi Gómez – J. Navas, Banega, F. Vázquez, Escudero (86. Gil) – Ben Yedder (71. Promes), Sarabia, André Silva (75. Munir)