Domov Novinky Report: Real Madrid Castilla 2:0 CD Lugo

Report: Real Madrid Castilla 2:0 CD Lugo

Castilla si konečne pripísala prvé body! Jaime na začiatku zápasu otvoril skóre a penalta Omara Mascarella uzavrela skóre už v prvom polčase a zaistila tak víťazstvo rezerve, ktorá odohrala skvelý zápas na štadióne Alfredo di Stefano vo Valdebebas.

Castilla zase raz vie, aké je to vyhrávať a nešťastie ktoré mali v podobe nepremenených šancí je už vecou minulosti. Torilovi muži kontrolovali zápas proti Lugo a získali tak prvé tri body v tejto sezóne na domácej pôde v Madride. Jaime, jeden z najlepších hráčov zápasu, dokázal skórovať už v ôsmej minúte po prvý krát vďaka svojej dobrej práci na ľavom krídle a taktiež vybojoval penaltu, ktorú premenil Mascarell a zaistil tak Los Blancos B prvé body v sezóne.

882-216-CASTILLA_LUGO_VCM0896Thumb,8Oba tímy nastúpili do zápasu s obrovskou intenzitou, ktorá vyústila do pressingu hlboko na súperovom území, nedávajúc obrancom ani centimeter voľného priestoru na rozohrávku, ktorýkoľvek tím sa mohol ujať vedenia v prvých piatich minútach, vďaka chybám ktoré produkovali obrancovia oboch tímov. Najväčšia šanca pre Real bola na kopačke Josého Rodrigueza, ktorý ukoristil loptu v nepriateľskom pokutovom území, šikovne preloboval obrancu, no lopta skončila na žrdi.

Tempo zápasu priam vyhovovalo Jaimemu, ktorý ako vyvrcholenie útokov Castilly skóroval už v ôsmej minúte odrazom od ľavej tyčky. V momente, keď to vyzeralo že sa pokúsi strielať ku vzdialenej tyčke, oklamal obrancov a krížnou strelou do protipohybu gólmana poslal loptu do siete, čím otvoril gólový účet zápasu pre Los Blancos. Castilla sa potom sústredila na protiútoky a na kontrolu čoraz silnejšieho útočného náporu hráčov Luga. Jaime opäť vzal opraty to vlastných rúk a vedúc jeden z bleskových protiútokov Castilly vybojoval penaltu, ktorú Omar Mascarell premenil na druhý gól B-čka Realu v tomto stretnutí. Mužstvá sa rozišli za stavu 2:0 v prospech domáceho mužstva.

882-1-_EEC4571Thumb,22
Po prestávke sa dominancia Castilly iba znásobila. Burgui, Jaime, Cristian a Lucas, ktorým stratégia protiútokov vyhovovala, mali všetci minimálne jednu čistú šancu na zvýšenie vedenia, no nikto z nich ju nepremenil. Castilla taktiež urobila skvelú prácu v obrane, nenechávajúc jedinú strelu, ktorá by prešla na Pachecovu bránu. Jediná strela od Sandazu, ktorá trafila žrď, dokázala ohroziť Los Blancos. Minúty bežali a fanúšikovia si mohli užiť prvé víťazstvo Castilly v sezóne 2013/14 vo veľkom štýle. Ďalšie stretnutie odohrá Real Madrid B taktiež doma na Alfredo di Stefano, kde bude hostiť Recreativo.

Celú fotogalériu nájdete na našom facebooku.