Domov Novinky Real Madrid Baloncesto 97-73 FC Barcelona

Real Madrid Baloncesto 97-73 FC Barcelona

V Palaciu plnom fanúšikov Real dominoval nad svojím rivalom vo všetkých smeroch a vyhral o 24 bodov.

Tretiemu Clásicu sezóny predchádzalo ocenenie Felipa Reyesa, ktorý sa v poslednom zápase stal historicky najlepším doskakovačom Euroligy. Potom sa však už začalo hrať a Real bol na svojho súpera pripravený dokonale. Rudy bol k nezastaveniu a najmä vďaka nemu Real v siedmej minúte vyhrával už o deväť bodov (19-10). Agresívna obrana a výborná rotácia Slaughtera s Ayónom mali skvelý efekt. Jediný svetlý bod Barcelony bola spolupráca Tomic-Huertas (26-16, 10. min). Real hral skvele a využil takmer každú chybu súpera, ktorý nazbieral až 10 strát. Tempo hry však postupne upadalo, ale hráči Realu boli schopní udržiavať si odstup (40-33, 20. min).

Katalánci sa v druhom polčase snažili zmeniť priebeh hry, pričom zodpovednosť na seba prevzal Hezonja. Los Blancos však aj naďalej budili dojem, že nad zápasom majú úplnú kontrolu a od 26. minúty (54-47) začali opäť svoj náskok navyšovať. Madrid predvádzal najlepší basketbal tejto sezóny, čo potvrdzovali aj nádherné akcie zakončené alley-oopmi, či rýchlymi protiútokmi, ktoré 13 000 divákov dvíhali zo sedadiel a privádzali do vytrženia (66-53, 30. min). Posledná časť bola pre hráčov veľmi príjemná. Atmosféra v Palaciu bola neuveriteľná a náskok sa neustále zvyšoval. Real nepoľavoval v intenzite a výsledkom bolo 24-bodové víťazstvo (97-73, 40. min). Felipe Reyes sa po tomto zápase stal hráčom, ktorý odohral v klubovej histórii najviac zápasov proti FC Barcelona – Španiel ich má na svojom konte presne 70.

Strelci:

REAL MADRID  97 (26+16+24+31): Llull (11), Carroll (2), Rudy (22), Reyes (14), Ayón (10); Campazzo (-), Sergio Rodríguez (23), Nocioni (7), Maciulis (6), Rivers (0), Slaughter (2), Bourousis (0).

BARCELONA 73 (16+17+20+20): Huertas (8), Jackson (8), Thomas (1), Doellman (11), Tomic (12); Hezonja (22), Satoransky (6), Abrines (0), Nachbar (0), Pleiss (-),  Lampe (5), Hakanson (0).