Domov Novinky Real Madrid Baloncesto 92-75 Bilbao Basket

Real Madrid Baloncesto 92-75 Bilbao Basket

Real Madrid proti hviezdnemu útoku z Bilbaa, dosiahol na svoje štvrté ligové víťazstvo.

Real Madrid neúnavne pokračuje na svojej ceste za obhajobou titulu, pričom v poslednom zápase im v ceste stál súper, s ktorým sa v tejto sezóne už raz stretli, a to v semifinále Super Pohára.

Tím vedený najlepším trénerom mesiaca október od začiatku nastavil vysoké tempo a čoskoro sa naši hráči ujali vedenia o desať bodov. Do ôsmej minúty to bolo už 23-9, no hosťom sa ešte do konca štvrtiny podarila šnúra 0-12 (23-21). Laso stavil na zrejme momentálne najlepšieho hráča Európy, Sergia Rodrígueza, čo bol správny ťah. Spolu s Bourousisom a Llullom boli nezastaviteľní a do polčasu si náš tím opäť vybudoval 12-bodové vedenie (49-37).

Bilbao však bolo odhodlané strpčiť Realu Madrid život a tvrdou obrannou hrou sa snažili atakovať naših hráčov. Rovnaký náskok ako pred polčasom svietil na tabuli aj po tretej štvrtine (65-53) a aj napriek dobrým pokusom Bilbaa o zastavenie nášho útoku, náskok vo štvrtej štvrtine naši ešte o niečo navýšili (92-75). Najlepším strelcom domáceho tímu bol už spomínaný Sergio Rodríguez, ktorý zaznamenal 17 bodov.

Strelci:
REAL MADRID 92 (23+26+16+27): Draper (3), Llull (12), Díez (7), Mirotic (8), Bourousis (13); Rudy (-), S. Rodríguez (17), Reyes (10), Darden (7), Mejri (2), Carroll (11), Slaughter (2).
BILBAO BASKET 75 (18+19+16+22): López (6), Pilepic (6), Mumbrú (15), Kavaliauskas (8), Hervelle (5); Gabriel (6), Bertans (22), Carmichael (0), Sánchez (-), Samb (0), Grimau (7), Vrkic (0).