Domov Novinky Real Madrid Baloncesto 93-62 Alba Berlín

Real Madrid Baloncesto 93-62 Alba Berlín

Real Madrid postupuje medzi osem najlepších mužstiev Euroligy už tretí rok v rade.

Počas predzápasovej ceremónie si cenu pre najužitočnejšieho hráča prevzal Rudy Fernández. Hráč toto ocenenie potvrdil hneď v prvej štvrtine, kedy Real najmä vďaka nemu zaznamenal 9 rýchlych bodov. Prvá štvrtina pre našich skončila veľmi dobre, pričom ju vyhrali v pomere 27-18 so 72% úspešnosťou streľby dvojkových hodov. Druhú štvrtinu síce prehrali 19-21, no aj tak si dokázali udržať slušné tempo, aj keď na začiatku tejto časti to nevyzeralo až tak dobre (46-39, 20. min.).

V druhom polčase Los Blancos skoncovali s akýmkoľvek náznakom neistoty a v prvých štyroch minútach predviedli šnúru 19-0. Opäť sa tak potvrdilo, že pobyt v šatniach s trénerom Lasom hráčom neuveriteľne prospieva a už po x-tý krát sa zápas „skončil“ tesne po polčase. Tretiu štvrtinu naši vyhrali v pomere 24-7 (!) a do poslednej časti išli všetci s tým, aby sa len dohralo. Štvrtá štvrtina síce bola iba formalitou, no Madrid nespúšťal nohu z plynu a každý z hráčov na palubovke sa aktívne zapájal. Náskok domácich stále rástol a nakoniec sa zastavil na 31 bodoch… Misia splnená (93-62), hráči získali ďalšie body, ktoré znamenajú, že Real postupuje do ďalšej fázy súťaže.

Strelci:

REAL MADRID  93 (27+19+24+23): Llull (12), Rudy (11), Rivers (7), Reyes (8), Ayón (10); Campazzo (0), Sergio Rodríguez (9), Nocioni (10), Maciulis (5), Carroll (13), Slaughter (2), Bourousis (6).

ALBA BERLÍN 62 (18+21+7+16): Redding (14), Renfroe (7), Giffey (6), Banic (5), Wohlfarth (9); Akpinar (6), King (10), Vargas (0), Wagner (0), Seiferth (4), Freese (1).