Domov Novinky Real Madrid Baloncesto 87-81 Baloncesto Sevilla

Real Madrid Baloncesto 87-81 Baloncesto Sevilla

Realu Madrid sa podarilo vyhrať v desiatom ligovom zápase v rade, čim si o jeden zápas polepšili oproti šnúre zo začiatku sezóny.

Zápas nabral na začiatku pomalé tempo, pričom mierne na vrch mali hostia. Našim hráčom najviac znepríjemňoval život odchovanec akadémie Los Blancos, Willy Hernangómez a Andalúzania ovládali veľkú časť prvej štvrtiny. Našim sa hru podarilo vyrovnať približne tri minúty pred koncom prvej štvrtiny (9-10) a túto časť dokázali vyhrať o 8 bodov (24-16). V druhej štvrtine pokračovali v skvelej práci aj hráči z lavičky a ich osem bodov za 12 minút zápasu nám dosť pomohlo. Nebyť talentovaného dua Porzingis-Hernangómez si domáci hráči mohli vybudovať oveľa vyšší náskok, ale dvojica zaznamenala 16 bodov a 11 doskokov. Do šatní sa nakoniec išlo za stavu 42-30.

Po polčase sa opakovala stará známa pesníčka a to, že po pobyte v šatniach s trénerom Lasom si Real opäť začal budovať rozhodujúci náskok. V 25. minúte bolo už 54-36 a Madrid svoj 18-bodový náskok už nepustil až do konca štvrtiny (67-49). Zdalo sa, že posledná štvrtina bude opäť len formalita, ale nakoniec sa Seville zápas podarilo zdramatizovať. V 36. minúte bolo skóre 74-71, no potom nastúpil Felipe Reyes a náš kapitán sa s tlakom Andalúzanov dokázal vysporiadať a svoj tím podržal. Naši nakoniec dokázali zvíťaziť v pomere 87-81 čo znamená, že na domácej palubovke v tejto ligovej sezóne ešte nezaváhali!

Strelci:

REAL MADRID  87 (24+18+25+20): Llull (11), Rudy (18), Maciulis (7), Reyes (20), Ayón (0); Campazzo (2), Sergio Rodríguez (-), Mejri (4), Carroll (12), Nocioni (8), Slaughter (0), Bourousis (5).

BALONCESTO SEVILLA  81 (16+14+19+32): Woodside (4), Penney (2), Berni (8), Porzingis (17), Hernangómez (10); Byars (11), Urtasun (0), Radicevic (8), Balvin (12), Gallardo (-), Oriola (9).