Domov Novinky Real Madrid Baloncesto 87-53 C.B. Valladolid

Real Madrid Baloncesto 87-53 C.B. Valladolid

Úradujúci majstri začali v obhajobe titulu víťazstvom s C.B. Valladolid, keď predviedli učebnicový tímový výkon, vďaka ktorému hneď v prvom kole usadli na prvé miesto tabuľky španielskej Endesa Ligy.

Domáci Real odštartoval s dvoma novými hráčmi v základnej päťke – Díez a Bourousis. V prvých štyroch minútach práve Bourousis zaznamenal prvých sedem bodov Realu, pričom naši hráči prehrávali 7-9. Potom sa však všetko zmenilo a tempo náš súper už nedokázal ďalej udržiavať. Do konca štvrtiny si Real vybudoval 9-bodový náskok (21-12) a obrovskú prevahu ukazovali aj ďalšej časti. Do polčasu sa tak išlo so skóre 42-22.

Lasova družina udržiavala rovnaké tempo aj po prestávke a to aj napriek viac ako slušnému náskoku. Na konci tretej štvrtiny bol rozdiel v skóre už 30 bodov (66-36) a v posledných minútach zápasu to bolo ešte o desať bodov viac (84-44). Do konca zápasu hráči Valladolidu skóre ešte stihli kozmeticky upraviť, ale domov si aj tak odnášali 34-bodovú nádielku (87-53).

Strelci:

REAL MADRID 87 (26+18+22+21): Llull (8), Rudy (13), Díez (4), Mirotic (10), Bourousis (9); Draper (6), Sergio Rodríguez (12), Reyes (6), Carroll (6), Slaugther (4), Darden(3), Mejri (6).

C. B. VALLADOLID 53 (12+10+14+17): Vilhjálmsson (3), Wright (4), Suka-Umu (7), Johnson (15), Sinanovic (4); Izquierdo (0), Vasilopoulos (5), Head (-), Martínez (2), Porta (3), Haritopoulos (10).