Domov Novinky Real Madrid Baloncesto 83-74 Herbalife Gran Canaria

Real Madrid Baloncesto 83-74 Herbalife Gran Canaria

Real Madrid znovu ukázal, že Palacio de Los deportes je pevnosť, ktorú nie je ľahké dobyť. Hráči však museli o víťazstvo bojovať až do poslednej štvrtiny.

Real Madrid začal v základe s duom Draper – Llull, ktorých dopĺňali Mejri a Bourousis. Herný štýl Herbalife im však nesedel a to aj napriek tomu, že streleckú úspešnosť mali viac ako dobrú. Do druhej štvrtiny naši išli nakoniec s jednobodovým mankom (18-19). V druhej štvrtine sa naši prezentovali agresívnejšou hrou. Aj napriek tomu si tím z Kanárskych ostrovov dokázal vybojovať 10-bodový náskok. Minútu pred koncom prvého polčasu naši ale zaznamenali šnúru 7-0 a do šatní sa nakoniec išlo za stavu 34-36.

Po prestávke sa hráči Realu chceli ukázať v dobrom svetle. Mirotic za päť a pol minúty zaznamenal 10 bodov, no ani to nezabránilo tomu, že do konca štvrtiny naši opäť prehrávali o osem bodov. O svoje 50. víťazstvo tak museli bojovať aj v štvrtej štvrtine, v ktorej sa pomaly začali doťahovať na súpera (57-61). Reyes, Llull a Rudy boli najvýraznejšími hráčmi v tejto fáze zápasu a aj keď Herbalife pokračoval v boji, súper nedokázal udržiavať krok. Real v poslednej štvrtine svojho súpera prestrieľal v pomere 26-13 a 50. víťazstvo v sezóne im takmer zaručuje domácu výhodu v play-off. Našim najlepším strelcom bol Sergio Llull s 19 bodmi.

Strelci:

Real Madrid 83 (18+19+20+26): Draper (-) Llull (19) Darden (-), Mirotic (18)m Mejri (6); S.Rodríguez (11), Martín, Díez (-), Barreiro Rudy (13), Reyes (12), Slaughter (4).

Herbalife Gran Canaria 74 (19+19+23+13): Bellas (12), Hansbrough (15) Newley (2), Martín (8), Báez (11); Oliver (12), Beirán (2), O’Leary (2), Tavares (10).