Domov Novinky Real Madrid Baloncesto s 23. výhrou v sezóne

Real Madrid Baloncesto s 23. výhrou v sezóne

Real Madrid v hektickom programe medzi play-off Euroligy zvíťazil proti FIATC Joventut. Najlepším na palubovke bolo kvarteto hráčov v bielom – Carroll (15 bodov), Rudy (14 bodov), Nocioni (11) a Sergio Rodríguez (10) – ktorí boli strojcami 23. víťazstva v sezóne.

Domáci dominovali už od úvodných minút a po prvej desaťminútovke na tabuli svietilo skóre 25-13. Hráči, ale aj tréner Laso mali na mysli už utorkový zápas proti Fenerbahce, čo bolo cítiť aj na častej rotácii pričom už v 16. minúte naskočilo do zápasu 12 rôznych hráčov vrátane hráčov akadémie Doncica a Hernangómeza. Intenzita však neklesala a v polčase naši vyhrávali takmer už o 20 bodov (51-32).

Po prestávke Joventut rapídne zlepšil svoj útok, no Madridu sa podarilo náskok udržať aj pred poslednou časťou (70-56). V nej aj naďalej dominovali hostia, keď naši hráči až príliš popustili nohu z plynu a v 38. minúte bol rozdiel v skóre už ani nie dvojciferný (82-74). Realu sa potom ale opäť podarilo odskočiť (87-74) a víťazstvo si už nenechali vziať (91-77).

REAL MADRID 91 (25+26+19+21): Llull (2), Rudy (14), Rivers (2), Reyes (9), Ayón (6); Sergio Rodríguez (10), Doncic (0), Hernangómez (8), Carroll (15), Maciulis (8), Nocioni (11), Lima (6).

FIATC JOVENTUT  77 (13+14+24+21): Mallet (5), Vidal (1), Abalde (8), Suton (6), Drame (17); (4), Llovet (8), Miralles (2), Nogués (-), Ventura (0), Paul (8), Rakovic (13).