Domov Novinky Real Madrid Baloncesto 115-94 Sinamo Sassari

Real Madrid Baloncesto 115-94 Sinamo Sassari

Real Madrid doma opäť potvrdil svoju neporaziteľnosť. Za posledných šesť dní v Palacio de los Deportes mohli fanúšikovia vidieť až tri výhry.

Posledný skalp si naši hráči pripísali proti talianskemu Dinamu Sassari, proti ktorému Real hral po prvýkrát vo svojej histórii. Od začiatku sa hral dobrý, ofenzívny basketbal, pričom už po troch minútach padlo až 18 bodov (8-10). Našim sa začalo dariť v doskokoch (doskoky v prvej štvrtine: 12-4), čo bolo pre prvú štvrtinu kľúčové a naštartovalo bodovú šnúru 13-0. Do druhej časti išli naši s vedením o desať bodov (27-17).

Druhú štvrtinu začali naši úspešnými trojkovými pokusmi, keď spoza perimetra najskôr dvakrát trafil Carroll a potom ho napodobnil aj Sergio Rodríguez. Hostia však aj naďalej hrali svoju hru, čo fungovalo najmä vďaka nepozornosti v obrane Los Blancos. Skvelá ofenzíva však stíhala všetko napraviť a pri odchode do šatni svietilo na tabuli skóre 57-20.

Po polčase sa Taliani pokúsili rozhodiť hráčov Realu svojimi trojkovými pokusmi, no tí odpovedali rovnakou mincou. Llull trafil trikrát po sebe, čo znamenalo, že Real si vybudoval už nedostihnuteľný náskok. Hráči v ďalšom priebehu hrali uvoľnene a bavili divákov skvelými akciami. Lahôdkou bol napríklad alley-oop Lulla pre Slaughtera (80-57).

Hlad po bodoch však hráčov neprešiel ani v štvrtej štvrtine, ktorú začali šnúrou 7-0. Štyri minúty pred koncom prekonali 100-bodovú hranicu a do konca pridali ešte aj ďalšie body, pričom sa ukazovateľ zastavil až na čísle 115 (115-94). Sergio Rodríguez rozdal v tomto zápase 12 asistencií a čerešničkou na výhre bol aj superblok v podaní Mejriho na konci zápasu, ktorý len demonštroval skvelý výkon Realu Madrid.

Strelci:

REAL MADRID 115 (27+30+27+31): Campazzo (8), Llull (15), Maciulis (6), Nocioni (15), Ayón (14); Rivers (8), Carroll (15), Sergio Rodríguez (6), Reyes (17), Slaughter (4), Mejri (5), Bourousis (2).

DINAMO SASSARI 94 (17+25+22+30): Logan (14), Sanders (10), Dyson (16), Brooks (4), Lawal (12); Sosa (15), Devecchi (-), Chessa (0), Todic (20), Sachetti (3), Vanuzzo (0).