Domov Novinky Real Madrid Baloncesto 103-57 Anadolu Efes

Real Madrid Baloncesto 103-57 Anadolu Efes

V stredu sa v Madride odohrala ďalšia basketbalová exhibícia v podaní domáceho Realu. Tentokrát to bolo v Eurolige, proti Anadolu Efes. V piatich víťazstvách, päť výhier a to už teraz znamená najlepšiu prvú polovicu sezóny v histórii Euroligy.

Ak niekto v Palacio de los Deportes čakal, že uvidí jeden z najlepších zápasov sezóny, nebol sklamaný. Turci sa pokúsili zastaviť domáci tím na základe ich fyzickej sily, ale rozhodcovia to tolerovali len prvých päť minút. Najužitočnejší hráč mesiaca október, ktorý si pred zápasom túto cenu prevzal, Nikola Mirotić, spolu so spoluhráčom Bourosisom sa postarali o to, aby si Real už v prevej štvrtine odnášal niekoľkobodové vedenie (19-13). Kôš na začiatku druhej štvrtiny priniesol skóre 19-15 a to bolo najbližšie, ako sa hostia dokázali k súperovi priblížiť. V tejto štvrtine zaznamenali len desať bodov, zatiaľčo Real sa basketbalom bavil a čo je hlavné, bavil ním aj divákov (47-23).

Tretiu štvrtinu Real hral aj napriek náskoku normálne a nič nepodcenil. Draper a Llull režírovali zápas a Mirotić s Bourosisom sa starali o zakončenie a obranu. Najmä gréckemu hráčovi sa v zápase mimoriadne darilo – jeho doskoky a bloky perfektne zapadajú do skladačky Pabla Lasa, ktorému tento kúsok doteraz chýbal. Na konci tretej štvrtiny Real vyhrával už o 30 bodov (65-35), no ani to im nestačilo a chceli viac. Rodriguez v tejto štvrtine nazbieral neuveriteľných 11 asistencií a každý kôš, ktorý Real zaznamenal vyzeral krajšie ako ten predchádzajúci. Nezastaviteľný Madrid tak aj naďalej valcuje jedného súpera za druhým (103-57). Najlepšími hráčmi boli Sergio Rodriguez s double-double (14 bodov a 11 asistencií) a Bourousis (17 bodov a 7 doskokov).

Strelci:

REAL MADRID 103 (19+28+23+33): Llull (10), Rudy (6), Darden (2), Mirotic (14), Bourousis (17); Reyes (4), Carroll (14), Draper (5), Slaughter (9), Sergio Rodríguez (14), Mejri (6), Díez (2).

ANADOLU EFES 57 (13+10+23+11): Planinic (2), Gordon (6), Vasileiadis (11) Savanovic (3), Erden (2); Balbay (0), Hopson (13), Batuk (2), Dragicevic (8), Osman (-), Kilicli (0), Barac (10).