Domov Novinky Real Madrid: 600-dňová séria

Real Madrid: 600-dňová séria

Real Madrid ťahá sériu oveľa dlhšie ako posledných 40 dní, obdobie, v ktorom si klub pripísal deväť víťazstiev v deviatich zápasoch.

Autor: Marek Varga
0 komentár

V skutočnosti je Madrid na vzostupe už takmer 600 dní s pôsobivou dynamikou výsledkov. Je to súčet konca sezóny 20-21, celej minulej sezóny a začiatku aktuálnej.

Od februára 2021 odohral Real Madrid vo všetkých súťažiach 89 zápasov s bilanciou 63 víťazstiev, 16 remíz a 10 prehier.

To znamená, že Los Blancos vyhrali 71 % svojich zápasov. Ak sa zameriame na ligu, percento výhier je 73%: 45 víťazstiev, 13 remíz a 4 prehry v posledných 62 odohraných zápasoch. Inými slovami, Madrid dosiahol 148 bodov zo 186 možných (80 %).

Porovnanie s konkurenciou

Nie je nič lepšie ako porovnanie s Barcou a Atléticom na posúdenie impozantnej dynamiky. V posledných 62 ligových zápasoch nazbieral Madrid o 20 bodov viac ako Barça a o 31 bodov viac ako Rojiblancos (s jedným zápasom navyše). Barça nazbierala 69 % bodov a Atlético 62 %.

Ale prečo od februára 2021?

Bol to moment, v ktorom sa Madrid začal dostávať z poslednej veľkej športovej krízy. Peripetia, kvôli ktorej mal prísť Zidane o miesto.

V januári Madrid padol v Superpohári, Copa del Rey a ich niekoľkonásobné zakopnutie v La Lige (prehra proti Levante doma) znamenalo stratu 10 bodov za Atléticom v La Lige.

Jedna prehra za posledné štyri mesiace

Po dopade na dno sa Madrid „zobudil“. Jeho posledné štyri súťažné mesiace v sezóne 20-21 boli veľmi užitočné.

Huescu zdolali 6. februára a v La Lige neprehrali až do 22. mája: 13 víťazstiev a 5 remíz, ktoré ich viedli k boju o titul až do posledného dňa, keď sa stali virtuálnym lídrom v predposlednom zápase.

V Lige majstrov sa dostali do semifinále proti Chelsea, ktorá mu uštedrila jedinú prehru v tom období. Celkovo 16 víťazstiev, 7 remíz a jedna prehra bola bilancia Madridu za posledné štyri mesiace sezóny 20/21.

Madrid dodal v minulej sezóne kontinuitu svojej dobrej dynamike. V lige nemal súpera a získal titul štyri zápasy pred koncom ligy s bilanciou 26 víťazstiev, 8 remíz a 4 prehry, pričom nazbieral 86 bodov zo 114 možných (77 %).

Konečný výsledok je ovplyvnený poslednými štyrmi kolami, keďže sa nehralo o nič. Madrid vyhral tri zo štyroch titulov, o ktoré hral, ​​a dokončil sezónu s 39 víťazstvami, 8 remízami a 9 prehrami v 56 zápasoch.

Samé víťazstvá

V tejto sezóne Real Madrid nezodvihol nohu z plynového pedálu a má nepoškvrnenú bilanciu deviatich víťazstiev v deviatich zápasoch.

Získal prvý titul, o ktorý hral, ​​je lídrom La Ligy aj Ligy majstrov a v lige zaznamenal aj prvé veľké víťazstvo na Cívitas Metropolitano.

Demolačný začiatok sezóny, ktorý upevňuje skvelú dynamiku Realu Madrid za posledný rok a pol.

zdroj: marca.com

Marek Varga

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x