Domov Novinky Rangers porazil Real Madrid 2:1

Rangers porazil Real Madrid 2:1

Autor: Michal
3 komentáre

Zápas Realu Madrid v Glasgow bol budíčkom, keďže Los Blancos prehrali so škótskym majstrom 2:1.

Napriek veľmi skorému vedeniu ktoré zabezpečil Rodrygo, Real Madrid zápas do víťazného konca nedotiahol. Fashion Sakala a Cedric Itten v druhom polčase otočili vývoj stretnutia.

Aj keď to bol iba tretí letný zápas Realu Madrid, po tréningových za zatvorenými dverami proti Fuenlabrade a Rayu Vallecano, priniesol znepokojenie pretože Rangers dominovali počas celého zápasu.

Od samého začiatku vyvíjali Rangers tlak. Real Madrid sa síce dostal do vedenia, keď protiútok vedený Martinom Odegaardom vyústil do zakončenia Rodryga, ktorý sa predral cez obranu Rangers a pohotovo zakončil. No napriek tomu Los Blancos nedokázali prevziať kontrolu nad zápasom.

Rodrygo mal ešte jeden pekný dribling a strelu, ktorá však letela vysoko nad bránu na začiatku druhého polčasu. Luka Jovič naopak ukázal pramálo a tak bol striedaný už v polčase. Na ihrisko tak prišiel Sergio Arribas.

Rangers však v 55. minúte vyrovnal, keď Sakala po veľkej chybe Lucasa Vasqueza zakončil okolo Lunina, ktorý bol tentokrát bezmocný.

Následne zaujala ešte pekná individuálna akcia Miguela Guttiereza ktorého následná strela skončila na žrdi. Po vylúčení Nacha v 76 minúte sa všetko ešte zhoršilo. Rangers presilovku využil prakticky okamžite. Už o minútu neskôr rozhodol o výsledku zápasu Itten.

Pre Rangers to bol perfektný spôsob prípravy na začiatok ich súťažnej sezóny budúci týždeň. Real Madrid a Ancelotti budú radi, že majú ešte tri týždne na to aby sa dostali do formy. Je na čom pracovať.

zdroj: marca.com