Domov Novinky Ramos o svojej budúcnosti: „Mám právo robiť akékoľvek rozhodnutia“

Ramos o svojej budúcnosti: „Mám právo robiť akékoľvek rozhodnutia“

Autor: Jana Comová
1736 videní

Kapitán Realu Madrid otvoril debatu o svojej budúcnosti v novom dokumente pre Amazon Prime, ktorý bude mať premiéru už tento piatok v Španielsku.

Okrem toho, že Real odohrá zápas s Liverpoolom v Lige majstrov a neskôr cez víkend vstúpi do El Clásica s Barcelonou, sa bude tento piatok konať premiéra filmu La Leyenda de Sergio Ramos na stanici Amazon Prime Spain.

Dokument rozdelený do šiestich epizód od režiséra Josého Ruedu sa zameriava na Ramosovu kariéru v klube i reprezentačnom tíme a ponúka aj náhľad do rodinného života s jeho manželkou, španielskou televíznou osobnosťou Pilar Rubio.

O svojej vernosti Seville a Realu Madrid

Jeho cesta začína pripomienkou na školácke časy v sevillskom klube Camas predtým, než odišiel zo Sevilly. Priznal, že pri tomto odchode došlo k viacerým chybám. „Najväčšou chybou bolo to, že som to nevysvetlil,“ priznal Ramos.

„Nechám ostatných, aby rozprávali príbeh za mňa. Môj presun do Realu Madrid bol prestupom dohodnutým medzi klubmi. Prezidentmi boli vtedy Florentino Pérez a José María del Nido.“

„Nešlo nikdy o vyplatenie klauzuly, ako sa pôvodne tvrdilo. To znamenalo, že fanúšikovia sa ku mne nesprávali s rovnakou náklonnosťou, akú som k nim vždy mal a budem mať.“

„Sevillismo bolo oklamané a to ma veľmi bolestivo zasiahlo. Nikdy to nenechám tak; bolesti, ktorými prešli moji starí rodičia a rodičia, ktorí dodnes nemôžu vstúpiť na pôdu Sevilly,“ dodáva.

„Preto som konal s takýmto hnevom, keď som dal gól… Bolo to za všetko, čo si obzvlášť moja rodina vytrpela. A urobil by som to isté rozhodnutie tisíckrát, ale nedovolil by som, aby to bolo vysvetlené takýmto spôsobom.“

Tridsaťpäťročný obranca však naďalej sľubuje svoju vernosť Seville aj Realu Madrid „Som hráčom zo Sevilly a tým budem až do smrti. Môžem však tiež nahlas a veľkými písmenami vyhlásiť, že som kapitán Realu Madrid a Španielskeho národného tímu.“

Bezvýchodisková zmluvná situácia

Dokument ponúka aj Ramosov pohľad na jeho budúcnosť v Reale Madrid. Ramos sa momentálne nachádza v slepej uličke aj s prezidentom Realu Madrid, Florentinom Pérezom, pričom sa obaja snažia dohodnúť na obnovení jeho kontraktu, ktorý momentálne končí v júni.

„Získal som právo robiť akékoľvek rozhodnutia, ktoré chcem. Stále som v tom najlepšom a s prichádzajúcimi rokmi sa budem naďalej pohybovať na najvyššej úrovni.“

„Ak nebudem na tejto úrovni, zostanem doma, pretože už by to za to nestálo. To, že som vo svojom veku stále v najlepšom, nie je náhoda. Sejem semená už roky,“ vyjadril sa Ramos metaforicky.

So Zidanom o jeho odchode do dôchodku

V dokumente potom nasleduje rozhovor so Zinedinom Zidanom, v ktorom madridský tréner diskutuje o svojom vlastnom odchode do futbalového dôchodku, zatiaľ čo Ramos uvažuje o okamihu, kedy si on nakoniec zloží svoje kopačky.

„Po mojej hráčskej kariére som chcel úplne prestať a nerobiť nič. Takto som fungoval dva alebo tri roky. Byť stále štyri dni preč z domu po dobu 17 alebo 18 rokov – to spôsobí vyhorenie. Potom si ale uvedomíš, že ti niečo chýba. Ale ty si iný, Sergio,“ smeje sa Zidane.

„Nakoniec aj tak urobíš tak, ako to cítiš vo svojom vnútri. O tri alebo štyri roky sa toho vzdáš, predpokladám… Pretože na tejto úrovni si ešte môžeš zahrať tri alebo štyri roky. A po dvoch rokoch, budeš mať 36 alebo 37 rokov, sa od teba bude vyžadovať ďalšie veci… A tak som sa (do procesu) zapojil ako tréner,“ dodáva Zidane.

V reakcii na to Ramos uviedol, že ukončenie kariéry stále považuje za beh na dlhé trate. Jeho myseľ sa stále zameriava na získanie ďalších titulov v pozícii hráča, vrátane Olympijských hier v Tokiu, kam chce v lete tohto roku priviesť španielsku La Roju.

„Myslím na piaty titul v Lige majstrov, majstrovstvá sveta, olympiádu… Odídem, až keď príde ten čas. Mojou ideou je byť súčasťou histórie najlepšieho klubu na svete, Realu Madrid. Môj futbalový dôchodok je ešte dosť ďaleko.“

„Je to okamih a rozhodnutie tak osobné a tak mne vlastné, že až dorazí, verím, že to moje telo spozná. Zatiaľ to nedorazilo. Myslím, že moje telo ma bude niesť veľmi dobre, pretože sa o seba starám doslova na milimetre.“

„Naozaj chcem ešte hrať zápasy, súťažiť a vyhrávať. Myslím si tiež, že príde deň, keď aj moja žena a moje deti budú pri zvažovaní tejto dôležitej skutočnosti veľmi rozhodujúce,“ zakončil kapitán.

Zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
5 Komentárov
Staršie
Novšie
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

5
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x