Domov Novinky PSG požiadalo Viníciusa, aby nepredĺžil zmluvu s Realom

PSG požiadalo Viníciusa, aby nepredĺžil zmluvu s Realom

Od novembra volali Viníciusovi Júniorovi z Paríža so žiadosťou o nepredĺženie zmluvy s Realom Madrid.

Autor: Marek
2 komentáre

Ako protihodnotu mu sľúbili garantovaný plat vo výške 40 miliónov eur v čistom ročne. S informáciami prišiel denník MARCA.

Florentino Pérez v rozhovore pre Chiringuito prekvapil vyjadrením, že Vinícius dostal veľa ponúk na odchod, no samozrejme dodal, že Brazílčan rozmýšľal iba o pokračovaní v Reale Madrid a chystá sa podpísať novú zmluvu. MARCA uvádza, že hlavná ponuka prišla z Paríža.

Denník uvádza, že Les Parisiens útočníka lákajú už niekoľko rokov, no od novembra neustále žiadajú hráča, aby nepredĺžil zmluvu s Realom Madrid.

Na oplátku mu okamžite ponúkli zmluvu od roku 2024, keď vyprší súčasná hráčska dohoda Royal, v čistom 40 miliónov eur ročne.

To je 12-krát viac, ako Brazílčan zarába v súčasnosti, a 4-krát viac, ako bude zarábať od budúcej sezóny. Denník dodáva, že okrem peňazí mal hráč samozrejme prisľúbený podpisový bonus a obchodné príležitosti v Katare.

Najdôležitejšie je, že Florentino Pérez a José Ángel Sánchez o týchto pokusoch vedeli od samého začiatku od samotného hráča.

Klub je Viníciusovi veľmi vďačný za jeho čestnosť a otvorenosť. PSG sa snažilo za každú cenu stretnúť sa osobne so zástupcami hráča, no hráč ich pokusy celý čas odmietal.

Kým peniaze, ktoré Katar na začiatku rokovaní položil na stôl, boli ohromujúce, 21-ročný mladík neustále vysielal signály, že myslí len na Real Madrid. Prípad sa mal skončiť v marci.

Vinícius verí, že Real Madrid je najlepším miestom na hranie futbalu, čo zdôrazňuje aj pri svojich verejných vyjadreniach. Preto povedal agentom, aby pracovali na jeho budúcnosti v Madride a nebrali ohľad na ostatné ponuky.

V posledných mesiacoch sa s jeho zástupcami rozprávali aj ľudia spojení s Liverpoolom, Chelsea a Manchestrom United. Všetci dostali rovnakú odpoveď.

Tieto pokusy však vôbec neboli neopodstatnené, pretože všetky zainteresované strany dúfali, že rozhovory medzi Realom Madrid a Viníciusom o novom kontrakte budú napäté. Mohlo sa tak stať, keby sa futbalista necítil zo strany klubu docenený. Rokovania však hráča od začiatku zaradili do hornej časti platovej triedy a ich ukončenie je len otázkou času.

Real Madrid pôvodne navrhoval zmluvu do roku 2028, no futbalista sa rozhodol pre kratší kontrakt. MARCA uvádza, že boli na stole dva typy zmlúv: jedna na 10 miliónov eur ročne v čistom plus bonusy do roku 2026 a druhá na 12 miliónov eur v čistom do roku 2027.

Budúcnosť jedného z najhorúcejších mien európskeho futbalu bude teda zabezpečená na najbližších 4-5 rokov a z dohody budú profitovať obe strany. Real Madrid sa nebude musieť v krátkodobom horizonte obávať ponúk iných tímov a hrozieb Brazílčanovho odchodu a Brazílčan dostane výrazné zvýšenie platu.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
2 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

2
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x