Domov Prestupy PSG chce Asensia, čo na to Real?

PSG chce Asensia, čo na to Real?

Klub sa ho snaží predĺžiť a hráč uprednostňuje Real, ale Parížania sú v pretekoch o Španiela.

Autor: Marek
2 komentáre

Marco Asensio (27) je jedným z najväčších mien na prestupovom trhu, pretože je veľmi nezvyčajné nájsť hráča v jeho veku a kariére, ktorý je voľný a môže sa upísať akémukoľvek klubu (jeho zmluva vyprší na konci sezóny).

PSG tak chce predbehnúť ostatné tímy, ktoré oňho majú záujem: už v januárovom prestupovom období chce podpísať baleárskeho hráča.

Pred niekoľkými dňami PSG oznámilo tento zámer agentovi hráča Jorgemu Mendesovi, ktorý to následne oznámil Realu Madrid. Odpoveď bola jasná: v zimnom prestupovom období nebudú počúvať na žiadne ponuky za Asensia, pretože prioritou je obnovenie jeho zmluvy. Parížanom ani nedali šancu, aby ich oficiálne oslovili.

Hráč zostáva v pohotovosti. Vždy vyjadroval svoje želanie zostať v Reale a to platí aj naďalej. Od prestávky na majstrovstvách sveta sa začali rokovania o predĺžení jeho zmluvy, pričom Madrid má veľký záujem na úspešnom ukončení ešte pred vstupom do týchto mesiacov, počas ktorých môže s hráčom rokovať akýkoľvek klub.

Asensio dal od prvej minúty jasne najavo svoj zámer: chce sa cítiť dôležitý… zo športového hľadiska. Ekonomický faktor má samozrejme vplyv, ale v žiadnom prípade nebude rozhodujúcim faktorom pri výbere.

Marcovou túžbou je uspieť v Reale Madrid a stať sa hlavným hrdinom, čo sa mu v tejto sezóne nedarí napriek jeho dobrým výkonom, ktoré mu pomohli k štartu na majstrovstvách sveta v Španielsku.

Keď sa Asensio dozvedel o zámere PSG, ako prvé ho zaujímal názor Madridu, ktorému dá vždy posledné slovo. Ak ho Los Blancos nechcú, ocenil by, keby si všetky strany sadli a porozprávali sa.

Keďže Madrid rozhodne odmieta rokovať o odchode, všetko je opäť na začiatku. Tieto týždne preto budú rozhodujúce, pretože madridský tím čaká niekoľko veľmi dôležitých zápasov: majstrovstvá sveta klubov, La Liga, Liverpool v Lige majstrov, Barça v pohári.

Sú to veľké zápasy, v ktorých Marco na vlastnej koži uvidí, či s ním Ancelotti naozaj počíta, čo Talian vždy hovorí na verejnosti aj v súkromí.

Športová váha, ktorú Marco pociťuje, bude rozhodujúcim faktorom pri jeho výbere, pretože je to hráč, ktorý sa nikdy vo svojej kariére neriadil finančnými hľadiskami (v minulosti odmietol závratné ponuky).

PSG ho chcú hneď

PSG zo svojej strany nehádže flintu do žita. Ich túžbou bolo priviesť Asensia hneď, aj keby to znamenalo zaplatiť prestupovú sumu, pretože by si tak zabezpečili jeho podpis.

Francúzi si uvedomujú, že nie sú jediní, ktorí majú záujem, a to bol hlavný dôvod tohto kroku, aby predbehli svojich konkurentov. Niekoľko klubov v Anglicku a Taliansku už dalo Marcovi najavo, že mu chcú dať vedúcu úlohu vo svojich mužstvách, hoci Španiel chce, aby konečné slovo mal momentálne Madrid.

Nasledujúce týždne budú rozhodujúce, pretože Asensio nechce otáľať a nechce sa dostať do záverečnej časti sezóny so svojou budúcnosťou stále vo vzduchu.

PSG od odchodu Pabla Sarabiu hľadalo hráča tohto profilu, ktorý by posilnil mužstvo v druhej polovici sezóny. Baleársky krídelník bol favoritom, ale po odmietnutí Realu Madrid Parížania dokončia prestup Hakima Ziyecha, marockého krídelníka z Chelsea.

zdroj: relevo.com

Subscribe
Notify of
2 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

2
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x