Domov Novinky Prvý zahraničný kapitán kráľov od roku 1904

Prvý zahraničný kapitán kráľov od roku 1904

Autor: Marek Varga
7 komentárov 7274 videní

Odchod Ramosa si vynúti zmenu v hierarchii kapitánov v Reale Madrid. Marcelo sa stane prvým zahraničným kapitánom za posledných 100 rokov.

Odchodom Sergia Ramosa budú v nasledujúcej sezóne tromi kapitánmi Realu Madrid Marcelo, Benzema a Varane.

Rozlúčka s obrancom znamená, že sa zmení hierarchia a medzi kapitánmi nebude ani jeden Španiel, to znamená, že pásku po prvýkrát po mnohých rokoch bude nosiť cudzinec.

Marcelo bude prvým kapitánom a bude to historické. Brazílčan sa pätnásť rokov po príchode do španielskej metropoly stane hráčom, ktorý povedie svojich spoluhráčov na trávnik.

Aj vy môžete podporiť našu aktivitu, stať sa súčasťou Madridismo a užívať si benefity. Viac info tu - MADRIDISMO

Marcelo bude prvým zahraničným kapitánom od roku 1904. V tom čase nosil kapitánsku pásku ako prvý Angličan Arthur Johnson.

Od neho si ju prevzal José Giralt, narodený na Kube (španielska kolónia). Posledným zahraničným kapitánom Los Blancos bol Guatemalčan Federico Revuelto, tiež v roku 1904. Odvtedy bol vždy kapitánom Realu Madrid Španiel a Marcelo dostane túto poctu po neuveriteľných 100 rokoch.

Ramos si prevzal kapitánsku pásku od Casillasa, Iker od Raúla a predtým patrila Hierrovi, Sanchísovi a Chendovi.

Posledné desaťročia sa preto nesú v znamení španielskych kapitánov, z ktorých väčšinu tvorili aj odchovanci kráľov. Marcelo túto sériu prelomí, pretože v Madride je pravidlom, že páska na ruku smeruje hráčovi s najdlhšími skúsenosťami v tíme.

Je to tradícia, ktorá bola spochybnená, napríklad za čias Josého Mourinha. Portugalčan uprednostnil ako kapitána hráča v poli namiesto Ikera Casillasa.

Po praktickej stránke bude prvým kapitánom Marcelo, môžete si však byť istí, že Benzema bude nosiť pásku častejšie.

Športová situácia obrancu, ktorý jednoznačne prehral rivalitu s Mendym a stále sa nevie, či ju prehrá aj s Miguelom, je dosť komplikovaná. Nie je známe, či odíde, a ak to urobí, je nepravdepodobné, že bude prvou voľbou Ancelottiho.

Prvým Španielom v hierarchii bude Nacho, ale pred ním sú spomínaní Marcelo, Benzema a Varane. Nacho už strávil v Madride 20 rokov, v prvom tíme je však kratšie ako jeho kolegovia. Hneď za ním je Luka Modrić.

Ramosov odchod končí jeho šesťročnú etapu ako kapitána Realu Madrid. S páskou na ruke vyzdvihol všetky možné trofeje okrem Copa del Rey. Všeobecne ako kapitán vyhral 12 pohárov. Ako prvú získal Ligu majstrov v roku 2016.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
7 Komentárov
Staršie
Novšie
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

7
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x