Domov Novinky Problémom je aj prvých 15 minút

Problémom je aj prvých 15 minút

Vinicius má najväčšie problémy na začiatku zápasov a to je hlavne to, na čom Carlo Ancelotti a jeho tím pracujú.

Tréneri chcú, aby bol Brazílčan v prvých pätnástich minútach rovnako efektívny ako v ostatných fázach zápasu.

Tí, ktorí ho dobre poznajú, hovoria, že všetko, čo sa okolo neho deje, zvláda s vyspelosťou zodpovedajúcou jeho veku. Na ihrisku aj mimo neho.

Urážky, pískanie, vyhrážky, prenasledovanie, kopance a posmešky, ktoré mu neraz liezli na nervy, bolia a ubližujú mužstvu.

Real Madrid však nespustil žiadny konkrétny plán, aby sa Vinicius lepšie prispôsobil situácii. V klube je aj dôležité oddelenie športovej psychológie a Vini sa bez toho, aby niekoho podceňoval, radšej usmieva a tancuje.

Ani hráč, ani spolhráči to neriešia. Práve naopak. Po boku Militãa a Rüdigera je vždy jedným z najživších hráčov, ktorí udržujú tím v dobrej nálade. V skutočnosti sa Ancelotti oveľa viac zameriava na jeho zdokonaľovanie ako hráča, než na starosti o spomínané situácie.

Taliana najviac zaujíma vyťaženie každej minúty, keď je Vinicius na ihrisku. Chce, aby bol viac ako len krídelník s úžasnými zábleskami. Tréner sa môže spoľahnúť na ich výborný vzťah. Útočníka často vídať žartovať s Carlettom o ponuke z Brazílie, ktorá by ich mohla v budúcnosti držať spolu.

Ancelotti a jeho syn Davide posadnuto pracujú na obnovení jeho spoľahlivosti v úvodných minútach zápasov. Najmä v zápasoch mimo Bernabéu. Humbuk okolo neho v skutočnosti zmenil niekoľko štatistík, ktoré mal predtým zvládnuté.

Štatisticky to vychádza tak, že prvú štvrťhodinu zápasu nemá Vini vôbec zvládnutú.

Nabáda k nepremysleným protiútokom, vyhýba sa kontinuite v hre a narúša pressing. Analýzy navyše ukazujú, že sa mu nedarí v driblingu, púšťa viac lôpt ako inokedy a nezakončuje s ľahkosťou, ktorú ukazuje neskôr. Práve tu sa musí Vini zlepšiť.

V La Lige je to citeľnejšie ako v ktorejkoľvek inej súťaži. Vinicius dal góly v skoršej fáze zápasu proti Espanyolu a Betisu, no odvtedy vždy urobil rozdiel až v druhom polčase alebo v nadstavenom čase, keď je súper „dole“ a on využíva svoju silu.

Vidno to aj v Lige majstrov. Zápas na Anfielde sa zapíše do histórie kolosálnou reakciou tímu v druhom polčase, no tréneri nezabúdajú, ako k remíze došlo.

Kľúč je vysoký pressing

Hovoriť o potrebe hrať lepšie v prvých 15 minútach nesmie pokaziť to, čo robí počas zostávajúcich 75 minút. Tréneri aj hráči sú ohromení jeho nasadením a obetavosťou. Je to niečo, v čom sa vyvinul.

Priznávajú však aj to, že je pre neho stále ťažké stiahnuť sa, podporiť krajného obrancu a byť nápomocný, ako by chceli.

Nacho je tvrdohlavejší, pokiaľ ide o to, aby ho žiadal o spoluprácu. Alaba, ktorý je pokojnejší. Ale vpredu, keď Vini tlačí je mimoriadne efektívny. Preto bude veľmi dôležitý aj v El Clásicu.

V posledných dňoch vírili pochybnosti, akú obrannú stratégiu proti Barcelone zvoliť. Vzhľadom na počet hráčov, ktorí na zápas nie sú k dispozícii sa bude tlačiť pravdepodobne vysoko.

V šatni je tiež povedomie o novoobjavenom hneve Florentina Péreza po minulo víkendovej remíze s Atleti. Presilovka jeden na jedného proti Barcelone sa však minulú sezónu skončila prehrou Realu Madrid doma 4:0.

Za zastavenie Viniho bude opäť zodpovedný Araujo, no Brazílčan už o tom vie svoje. Aby ho prekonal, bude musieť dokazovať formu od prvej, nie od pätnástej minúty.

zdroj: relevo.com