Domov Prestupy Prioritou je Alphonso Davies

Prioritou je Alphonso Davies

Alphonso Davies je prioritným prestupovým cieľom Realu Madrid na budúce leto. Vedenie sa zhoduje na tom, že do tímu by mal prísť ľavý obranca.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Kanaďan dokonale zapadá do trhovej politiky klubu: je mladý, jeden z najlepších na svojej pozícii a zmluvná situácia mu umožňuje získať ho za výhodnú cenu. Tieto informácie zároveň potvrdzujú MARCA a Relevo.

Relevo zdôrazňuje, že aktivisti už viac ako rok pracujú na tom, aby Daviesa priviedli do španielskeho hlavného mesta. A teraz sú optimistickejší ako kedykoľvek predtým.

Minulé leto sa transfer neuskutočnil z dvoch dôvodov. Po prvé, pre Mendyho sa nenašiel nový zamestnávateľ a po druhé, dva roky pred vypršaním hráčskej zmluvy si Bayern mohol vypýtať ešte veľa peňazí. Dnes je však situácia iná.

Úsilie o hráča je vo veľmi pokročilom štádiu a najvyšší predstavitelia klubu dokonca samotným hráčom povedali, že Davies je hlavným cieľom v nasledujúcom letnom prestupovom okne. Kanaďanovo meno sa vo Valdebebas objavuje znova a znova.

V skutočnosti zostáva jeden prvok stratégie nezmenený. Real chce konečne nájsť nový tím pre Mendyho. Ancelottimu sa Ferland páči, no Francúzov hlavný problém je náchylnosť na zranenia.

Okrem toho aktivisti veria, že Davies je schopný prispieť k hre oveľa viac. Alphonsov príchod by pre Mendyho znamenal koniec v klube. Los Blancos vnímajú 23-ročného hráča ako svojho hlavného ľavého obrancu, ktorého alternatívou by bol Fran. Takto by bola pozícia zabezpečená na dlhé roky.

V plánoch na ďalšiu sezónu je posilnenie obrany len v kontexte ľavej obrany. Stopérov doplní len Marín, ktorý sa vracia z hosťovania. Na pravej strane budú Carvajalovými náhradníkmi Lucas a Nacho.

Veľmi si verí aj 16-ročný Fortea, ktorý by sa mal z krátkodobého hľadiska čoraz častejšie objavovať na tréningoch prvého tímu. Zatiaľ nie je potrebné investovať ďalšie milióny na pravú stranu, najmä preto, že Carvajal patrí neustále medzi top hráčov na svojej pozícii.

Okrem Daviesa klub pripravuje zvyšok možných posíl do ofenzívy. Obrana a stred poľa budú na dlhé roky plne obsadené.

MARCA v príbehu z utorkovej titulky dodáva, že obranca Bayernu neustále odmieta predĺžiť zmluvu a núti ho tak k uvedeniu na trh. Los Blancos veria, že Kanaďan má ideálny profil na posilnenie ľavej obrany.

Zatiaľ k zblíženiu s hráčom nedošlo a Real počká, kým sa hráč a Bavori definitívne rozhodnú o jeho budúcnosti. Ak je to chýbajúca nová zmluva a potenciál uvedenia 23-ročného hráča na trh, Los Blancos tam budú.

Ak Bayern odolá, Španieli nebudú mať problém počkať ďalší rok a získať Daviesa na bezplatný prestup v roku 2025. Samozrejme, všetko sa bude diať s rešpektom k vôli hráča, ale aj Nemcov.

zdroj: relevo.com,

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x