Domov Novinky Prečo na Balea netreba pískať hoci si to zaslúži?

Prečo na Balea netreba pískať hoci si to zaslúži?

Život Garetha Balea v Reale Madrid je zbierkou rozmanitých zážitkov. Výšky striedali pády a v poslednej dobe sa čoraz hlasnejšie ozývajú hlasy volajúce na koniec tohto príbehu. Prípadný záverečný madridský tanec môže byť výnimočný.

Autor: Dávid
1 komentár

12.2.2022. Dátum, ktorý značil zatiaľ posledný štart Garetha Balea v zostave Realu Madrid pre potreby ligového zápasu. Okrem toho by sme tento deň mohli nazvať i „opätovne opakujúcim sa pokusom“ pretrhnúť nešťastnú sériu často až čarovne prichádzajúcich zranení reprezentanta Walesu.

Základná zostava a pozícia hrotového útočníka prinášala v zápase proti Villarealu zaujímavú kombináciu, na ktorú sme sa úprimne po predchádzajúcej 4-mesačnej absencií nevedeli dočkať. 74 minútový výkon dokázal Bale obohatiť o viacero zaujímavých momentov, sľubných príležitostí, no tie do úspešnej koncovky nakoniec pretaviť nedokázal.

Napriek všetkému, zápas vykresal nádejne vyzerajúci obraz v podobe toho, že by sa hráč mohol znova dostať do tempa a pomôcť tímu svojimi cennými skúsenosťami a technikou, ktorú povedzme si úprimne Bale za tak krátku dobu nemôže stratiť.

Realita nám ale o týždeň na to nastavila zrkadlo opäť a viaceré média blízke klubu informovali o svalovom zranení. Hoci sa zjavne nejednalo o nič vážne, dôvera smerom od trénera k hráčovi počas kľúčového mesiaca marec prekvitla spôsobom, že sa Bale stal iba tichým pozorovateľom rozcvičujúcim sa za postrannou čiarou.

Šou červeného draka menom Gareth počas reprezentačnej prestávky bola jednak futbalovou, no zároveň i emočnou lavínou, ktorá do bodky vystihla charakter a rukopis hráča.

Chladným neponechala ani Real Madrid na čele s hlavným trénerom Ancelottim, ktorý zdá sa začne v záverečnej fáze sezóny pri deľbe herného času myslieť i na tých, ktorým sa doposiaľ veľmi neušlo, teda minimálne na niektorých.

Keď sme v zápase na Stamford Bridge videli po rozcvičke zvliekajúcu bundu hráča s vlasmi v „copíku“ neverili sme vlastným očiam. V pochmúrnom počasí Londýna sme sa stali svedkami niečoho, čo čakal skutočne málokto. Realizované striedanie sme spred televíznej obrazovky (a niektorí i priamo na štadióne) sledovali v nemom úžase pri súčasnom vnútornom boji mnohých emócií.

Krátka, možno i „formálna“ päťminútovka nám herne o veľa veciach nevypovedala, no minimálne naznačila to, čo sme už vyššie avizovali. Bale bude hrať.

Herný rozsah sa v nadväzujúcom domácom ligovom zápase proti tímu Getafe u hráča opäť o pár minút obohatil. Pôvodných „5 minút slávy“ zo zápasu Chelsea sa rozšíril na číslo 17, hoci podľa nášho názoru vývoj zápasu opäť vytváral priestor i na ďaleko vyššiu porciu minút.

Zaujímavým bolo najmä to, že Bale sa opäť objavil v pozícií stredového útočníka ako počas jeho zatiaľ posledného nami spomínaného ligového štartu na ihrisku Villarealu. Svedkami o niečo zaujímavejšieho momentu sme však boli na samom začiatku príchodu na hraciu plochu.

Výmena Karima Benzemu za Garetha Balea bola totiž obohatená náramným piskotom, ktorý hráč opätoval ironickým posmechom. Aby toho nebolo málo, fanúšikovia svoj postoj dodatočne pripomenuli v priebehu zápasu s každým dotykom lopty. Lepšiu definíciu vzájomného vzťahu fanúšikov a Balea by sme hľadali len veľmi ťažko.

Wales. Golf. Madrid. In that order. Je preto otázka, či bol piskot na adresu hráča oprávnený vôbec na mieste? Takáto neúcta klubu napriek prežitým rokom a získaným úspechom by si skutočný profesionál i v prípade tých najhorších interných klubových vzťahov nedovolil.

Predsa len sa skúsme zamyslieť, či by možno nebolo lepšie pohnúť ľadovcami a aspoň do konca sezóny sa vzájomne s hráčom akceptovať.

Gareth Bale po sezóne s najväčšou pravdepodobnosťou svoju púť vo farbách Realu Madrid ukončí. Z tejto východiskovej idey sa pokúsime priniesť dva závery, prečo prítomnosť Balea na ihrisku môže byť len a len prospešnou.

Záverečná fáza sezóny je plná ťažkých zápasov. Klub potrebuje bodovať v lige a zároveň potrebuje čo najsilnejšiu množinu hráčov na finálnu fázu Ligy Majstrov. Práve hráč, ktorým Gareth je, môže predstavovať kľúčový faktor na oboch frontoch.

Pozícia striedajúceho hráča v Lige Majstrov pre potreby strelenia rozhodujúceho gólu, priameho kopu, či iba upokojenia hry sú v porovnaní so skúsenosťami Garetha priam geniálnou kombináciou. Pri súčasných možnostiach na pravom krídle a hrote (mysliac „druhé husle“) Real Madrid jednoducho nemá čo stratiť. Viaceré pokusy v priebehu sezóny za účelom objaviť „talizman z lavičky“ ostali nevypočuté a Balea preto vidíme ako posledné buď – alebo.

Gareth ako hráč je svetovým unikátom. Stavbou tela, štýlom hry, technikou i bonusovou ľavačkou. Nízka využiteľnosť hráča v tejto sezóne nie je výslovne chybou trénera Ancelottiho a ani výlučne chybou hráča. V závere to nakoniec môže Ancelotti pretaviť do svojej výhody.

Pripraviť sa na špecifické postavenie, pohyb hráča na ihrisku, či riešenie problémových situácií je len z naštudovania záznamov zápasov pre stranu súpera extrémne náročné. Nie to v prípade, keď zo súčasnej sezóny o hráčovi súper nemá prakticky žiadne údaje.

Druhou stranou mince je pozícia v lige, kde sa bude vyžadovať plná koncentrácia pri zbieraní rozdielových bodov. Tu môže Bale kľudne nastupovať i v základnej zostave. Veď nebol to práve Gareth Bale kto po značnej kritike strieľal pred 33-tím titulom v záverečnej fáze sezóny podstatné góly?

Výrazným bonusom, ak by sa tento ťah ukázal ako úspešný, by bola samotná trhová hodnota hráča. Bale si uvedomuje, že sa potrebuje predať. Zlepšujúce sa výkony by mohli byť znakom jednak stúpajúcej trhovej hodnoty hráča, čomu by sa potešil práve Real Madrid, ktorý zbrojí značné prestupové prostriedky na blížiace sa leto, no zároveň by sa otvárali z hľadiska kariérneho pohľadu hráčovi omnoho sľubnejšie destinácie, než je Čína.

Koniec koncov, všetko naďalej bude závisieť iba od samého hráča. Prídu výkony, prídu výsledky, prídu ponuky, zmiznú problémy. Ak sa však fanúšikovia pozrú na jadro situácie okolo Garetha Balea hlbšie, či z nášho uhla pohľadu, možno porozmýšľajú, či pre niektorých oprávnený piskot, by nemal radšej ustúpiť vyšším záujmom.

zdroj: halamadrid.sk

 

Dávid

Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x