Domov Novinky Potrebné zmluvy pre Ceballosa a Asensia

Potrebné zmluvy pre Ceballosa a Asensia

Carlos Carpio, zástupca šéfredaktora denníka MARCA, v najnovšom texte zdieľa svoje myšlienky o zmluvných situáciách Marca Asensia a Daniho Ceballosa. Prinášame postrehy novinára.

Autor: Marek Varga
3 komentáre

Pred prestávkou majstrovstiev sveta v kanceláriách Realu Madrid neboli najmenšie obavy z predĺženia zmlúv Marca Asensia a Daniho Ceballosa.

Každý vedel, že klub dá hráčom podobné ponuky a ak sa obaja rozhodnú zostať v Madride – dobre, ak nie – tiež dobre. Funkcionári ich považovali za užitočných hráčov, no nie nevyhnutne za najdôležitejších.

To sa však zmenilo. Los Blancos dnes naozaj chcú, aby obaja Španieli zostali na Santiago Bernabéu. Klub im chce predĺžiť zmluvy, pokiaľ nebudú mať obrovské finančné očakávania. No zatiaľ to tak nevyzerá.

Obaja hráči si uvedomili, že vzhľadom na ich momentálnu situáciu môžu do tímu priniesť veľa. Tiež vedia, že napriek dobrej forme nie sú súčasťou základnej zostavy a pravdepodobne ani nikdy nebudú v Reale Madrid. Avšak vďaka ich forme sú veľmi dôležitými súčasťami Ancelottiho rotácie.

A mať hráčov, ktorí umožňujú rotáciu bez toho, aby ohrozili kvalitu tímu, je v dnešnom futbale čoraz dôležitejšie. Existuje tiež veľa hráčov, ktorí opustili Madrid, aby našli viac minút alebo viac peňazí a nakoniec toto rozhodnutie ľutovali. Nehovoríme tu o jednom, dvoch alebo troch prípadoch. Hovoríme o všetkých.

Real si uvedomuje, že mať hráčov, ktorí garantujú góly (Asensio ich má 11) alebo hráčov s veľkou dynamikou ako Ceballos, je niečo zásadné v tíme, ktorý chce bojovať o každú možnú trofej.

Obaja sú s klubom integrovaní už dlhé roky, ich ochota súťažiť každým dňom rastie a navyše nevyvolávajú zlé emócie v prípade, že nedostanú šancu od prvej minúty.

Vedenie tiež pochopilo, že ak ich pustia, budú musieť na prestupovom trhu minúť 70 či 80 miliónov za dobrých hráčov, ktorí budú z hľadiska adaptácie jednou veľkou neznámou. Pochopili to aj samotní fanúšikovia, pretože obaja hráči v sobotu zožali potlesk na Santiago Bernabéu.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
3 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

3
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x