Domov Novinky Pohľad na formu hráčov pár dní pred „El Derbi“

Pohľad na formu hráčov pár dní pred „El Derbi“

Autor: Jana Comová
755 videní

Real Madrid čelí prekážkam zopár dní pred druhým madridským derby v tejto sezóne v La Lige. Viacerí hráči sú zavretí v zdravotníckych zariadeniach v klubovom komplexe Valdebebas.

Zidane bol nútený využiť provizórnu zostavu, ktorá úspešne zabezpečila výhru nad Atalantou. No zranenia, ktoré trápia Los Blancos v pretekoch o ligový titul – keď už majú Atlético na dosah – prišli v najnevhodnejší čas.

Pozitívne je, že Zidane očakáva u niekoľkých hráčov včasné zotavenie, čím by mohli byť pripravení do súboja so zverencami Diega Simeoneho. Časový rámec ich zotavenia a následného návratu k tomuto zápasu bude však tesný.

Benzema už začal s loptou pracovať sám a v primeranom tempe, zatiaľ čo porovnateľné známky pokroku ukazujú Valverde, Hazard, Rodrygo či Odriozola. Najväčšie šance na nástup do derby majú Valverde, Rodrygo a Odriozola, pričom sa všetci traja pravdepodobne čím skôr zapoja do plného tréningu.

Je možné, že sa do tréningu zapojí aj Benzema, hoci bude v dňoch pred zápasom podrobne vyšetrený. Žiada sa to najmä pri zranení stehenných svalov – vtedy sú hráči viac opatrní kvôli vysokej pravdepodobnosti návratu zranenia.

Aj keď sú niektorí hráči dostatočne fit na to, aby mohli hrať proti Los Colchoneros, Zidane sa obáva toho, ako ostro pôjdu do zápasu. Toto nie je zápas, ku ktorému by sa malo pristúpiť len tak.

Tento zápas môže dokonca pomôcť určiť zisk titulu a hráči sa budú musieť na tréningoch oveľa viac usilovať, aby boli dostatočne pripravení. Pokiaľ ide o vyhliadky do budúcnosti, veľkú časť práce odviedol tím v stredu večer v Taliansku. V odvete by mali byť schopní zabezpečiť si miesto vo štvrťfinále.

S pozornosťou, ktorá sa upiera na Ligu majstrov, Biely balet rovnako očakáva, že Sergio Ramos bude v odvete proti Atalante plne späť, zatiaľ čo Dani Carvajal by sa v prípade ďalšieho postupu mohol vrátiť včas v ďalšom kole.

Zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x