Domov Nezaradené Pohár konfederácií FIFA: Ronaldo začal gólovú kanonádu proti Novému Zélandu

Pohár konfederácií FIFA: Ronaldo začal gólovú kanonádu proti Novému Zélandu

Autor: Matej Martinčo

Pohár konfederácií FIFA sa dnes skončí poslednými zápasmi v skupinách a zároveň spoznáme posledných dvoch postupujúcich. Prvých dvoch sme spoznali už včera – stali sa nimi úradujúci majstri Európy Portugalčania a Mexiko.

Pred záverečnými zápasmi v A skupine bolo jasné, že ak chce Portugalsko okolo Cristiana Ronalda postúpiť z prvého miesta, musí vyšším rozdielom vyhrať nad outsiderom z Nového Zélandu, aby mohli predbehnúť Mexiko zásluhou lepšieho skóre. To sa zverencom Fernanda Santosa aj podarilo, vyhrali 4:0. A keďže Mexiko vyhralo s domácim Ruskom „len“ 2:1, Ronaldo a spol. postúpili zo skupiny z prvého miesta.

Gólovej kanonáde však úvod duelu vôbec nenasvedčoval. Všetko zlomil po polhodine hry premenenou jedenástkou Cristiano Ronaldo. O štyri minúty neskôr to už bolo 2:0 pre favorita, presadil sa Bernardo Silva. Ďalšie góly už padali vtedy, keď na ihrisku nebol najlepší futbalista sveta, v 67. minúte ho vystriedal Nani. V záverečnej desaťminútovke skóre ešte prikrášlili gólmi A. Silva a striedajúci Nani. Portugalčania tak úlohu favorita do bodky naplnili a do semifinále postúpili z prvého miesta.

Dnes sa odohrajú posledné dva zápasy v skupine B. Ak sa nestane nič nepredvídateľné, postup si ustrážia Čile s Nemeckom. Portugalsko tak už dnes spozná svojho semifinálového súpera, bude to druhý tím z tejto skupiny. Semifinálový zápas, v ktorom sa predstaví Portugalsko, je na programe v stredu o 21:00 hod.